Wakacyjne warsztaty filmowe / zgłoszenia do projektu

Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w niecodziennych warsztatach filmowych. Ich celem będzie realizacja filmu krótkometrażowego inspirowanego dziełami sztuki z Muzeum. Warsztaty będą odbywać się od 30 lipca do 3 sierpnia.

 

Warsztaty rozpoczną się specjalnym zwiedzaniem Muzeum Narodowego w Warszawie pod opieką Edukatora MNW, który zapozna uczestników z kilkoma wybranymi dziełami mogącymi stać się inspiracją dla pomysłu na film. Uczestnicy będą mogli też wybrać inne dzieło z muzealnej kolekcji jako źródło swojej inspiracji. Na podstawie pomysłu powstanie scenariusz, który następnie w sobotę oraz niedzielę będzie realizowany w trakcie dni zdjęciowych. W tym czasie uczestnicy zapoznają się z rolą operatora, reżysera, aktorów, dźwiękowca. Poniedziałek natomiast poświęcony będzie montażowi. Gotowy efekt będzie można zobaczyć w Internecie oraz na jednym z letnich pokazów Filmowej Stolicy Lata.

 

Celem Wakacyjnych Warsztatów Filmowych jest przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu tworzenia filmów, począwszy od pracy nad scenariuszem, przez etap zdjęciowy po końcowy montaż filmu. Ważnym celem warsztatów jest również nauczenie pracy w grupie. Film jest pod tym względem unikatową formą sztuki gdyż wymaga współpracy wielu osób dla osiągnięcia wspólnie zamierzonego celu.

 

Główną grupą, do której adresowane są warsztaty jest młodzież, ale nie stawiamy górnej granicy wiekowej i zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w warsztatach.

 

Prowadzącym będzie Piotr Żukowski, Absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarskiej w Warszawie oraz łódzkiej Filmówki. Niezależny twórca filmów dokumentalnych, wideoklipów, reklam i reportaży. Piotr jako pogodnie nastawiony do życia wielbiciel kina wymyślił Happy End - Festiwal Filmów Optymistycznych. Jest także dyrektorem BAREJAdy - Festiwalu Filmów Niezależnych i Komediowych w Jeleniej Górze. Wielokrotnie prowadził warsztaty filmowe i jako osoba pogodna i pełna życia potrafi nawiązać bardzo dobry kontakt z grupą.

 

Aby wziąć udział w warsztatach należy do 1 lipca nadesłać jednostronicowe opowiadania na adres Będą one oceniane pod kątem umiejętności opowiadania historii. Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w intensywnych, pięciodniowych warsztatach.

 

Udział w warsztatach jest nieodpłatny dzięki finansowaniu dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy oraz zaangażowanych instytucji Fundacji Rozwoju Sztuki Filmowej oraz Muzeum Narodowego w Warszawie.

 

Więcej szczegółów na profilu facebook poświęconemu warsztatom: www.facebook.com/wakacyjnewarsztaty

 

Kontakt dla mediów:
Adam Warzyszyński,
,
k. 601 343 014

 

 

ORGANIZATOR