Rocznik MNW. Nowa Seria

Rocznik Muzeum Narodowego w Warszawie. Nowa Seria

W 2012 roku decyzją dyrektor Agnieszki Morawińskiej powołany został „Rocznik Muzeum Narodowego w Warszawie. Nowa Seria / Journal of the National Museum in Warsaw. New Series”. Choć tytułem i charakterem nawiązuje on do historycznego „Rocznika” (do 1992 r., w 36 numerach opublikowane zostały 592 artykuły blisko 240 autorów), jego zakres został rozszerzony. Czasopismo jest dwujęzyczne – wszystkie teksty tłumaczone są in extenso na język angielski, dzięki czemu „Rocznik” szybko wszedł do międzynarodowego obiegu naukowego. Minimalistyczną i funkcjonalną szatę graficzną zaprojektował prof. Janusz Górski.

Rocznik wydawany jest we współpracy z Wydawnictwem Poznańskim.

Czasopismo jest do kupienia w księgarni ART BOOKSTORE (Gmach Główny MNW) oraz na stronie internetowej.

 

 

 


W ramach porozumienia z Uniwersytetem w Heidelbergu MNW udostępniło swoje dawne czasopisma – „Rocznik Muzeum Narodowego w Warszawie” oraz „Bulletin du Musée National de Varsovie”. Od lipca 2013 r. ukazywały się online kolejne numery muzealnych czasopism. Z przyjemnością informujemy, że Uniwersytet w Heilderbergu zakończył już digitalizację wszystkich numerów „Rocznika Muzeum Narodowego w Warszawie” (t. 1–36, 1938–1992). Stały link:
www.digi.ub.uni-heidelberg.de/diglit/roczmuzwarsz


Za pośrednictwem Biblioteki Uniwersyteckiej w Heidelbergu „Rocznik” jest wyszukiwany m.in. w Europeanie, Getty Research Portal, BASE, Virtual Catalogue for Art History oraz oczywiście Google.


Wkrótce zostanie również zakończona digitalizacja „Bulletin du Musée National de Varsovie”:

www.digi.ub.uni-heidelberg.de/diglit/bmusvars


Udostępnianie zdigitalizowanych numerów jest oczywiście bezpłatne. Zapraszamy do lektury!