Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Oko w oko ze sztuką

Sprzedaż karnetów została zakończona

 

Czy lubicie podróżować, odkrywać nieznane krainy? Raz w miesiącu, zawsze w niedziele o godzinie 11.00, wybierzemy się wspólnie w podróż po Muzeum. Poznamy jego sekrety i twórczo spędzimy ten czas. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 7–12 lat.

 

Termin: niedziela, godz. 11.00, raz w miesiącu, od października 2021 do maja 2022

Czas trwania: około 90 minut

Miejsce: Gmach Główny MNW, sala kinowa (poziom -1), galerie stałe

Dla kogo: dzieci w wieku 7–12 lat i ich opiekunowie

Zasady udziału: karnet na cały cykl zajęć

 

 

WARUNKI UDZIAŁU

  • Wykupienie karnetu w kasie lub on-line Karnety będą dostępne od 14 września 2021 od godziny 10.00 do wyczerpania wolnych miejsc. Uwaga: podczas zakupu karnetu należy wybrać termin pierwszych zajęć dla danej grupy.
  • Liczba miejsc w grupie jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność wykupienia karnetu.
  • Uczestnicy zakwalifikowani do programu „Oko w oko ze sztuką” otrzymają przed 1 października powitalny e-mail ze szczegółowymi informacjami o terminach spotkań.
  • Opłata za karnet to 300 złotych brutto dla dwojga opiekunów i jednego dziecka oraz 50 złotych brutto za każde następne dziecko. Karnety należy okazać przed każdym spotkaniem.
  • Karnety nie podlegają zwrotowi.
  • Przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w zajęciach edukacyjnych prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć i zasadami sanitarnymi. W razie zmiany sytuacji sanitarnej, w związku z pandemią, zajęcia mogą zostać odwołane.

 

 

TEMATY SPOTKAŃ

 

Październik / Poszukiwacze skarbów

Muzeum jest pełne wyjątkowych przedmiotów. Możemy podziwiać w nim porcelanę, szkło, tapiserie, meble, obrazy, rzeźby... Jak dawno powstały te eksponaty? W jakiś sposób trafiły do Muzeum? Czy są cenne? Kto jest ich twórcą? Wspólnie poszukamy odpowiedzi.

 

Listopad / Najstarsze skarby

W Muzeum można znaleźć wiele niezwykłych przedmiotów. Niektóre z nich są wykonane z metalu, inne zdobione drogimi kamieniami... Wspólnie poszukamy najstarszych eksponatów. Skąd pochodzą? Co wiemy o ich twórcach? Jaką drogę musiały przejść, aby znaleźć się w MNW?

 

Grudzień / Artysta na rozdrożu

Wprawny rzemieślnik czy natchniony wizjoner? W jaki sposób traktowano zawód artysty na przestrzeni wieków? Na ile dawni mistrzowie mogli pozwolić sobie na samodzielność twórczą? Byli przecież zależni od zamówień klientów i malarskich mód… Nie zawsze talent gwarantował sukces, a czasem dzieła słynnych dziś malarzy doceniono dopiero po dziesiątkach, a nawet setkach lat. Podczas zajęć zastanowimy się nad pozycją artysty w różnych epokach.

 

Styczeń / Nowości na szlaku

Sztuka zmienną jest. Artyści lubili eksperymentować, szukali nowych tematów. Dlaczego to robili? Co nimi kierowało? Poznamy największych twórców XIX i XX wieku, dowiemy się co malowali i skąd czerpali inspiracje.

 

Luty / Modnie ubrani

Jak dawniej ubierały się modne panie i eleganccy panowie? Dowiemy się tego dzięki artystom, którzy uwieczniali na obrazach wytworne suknie, paradne mundury, wymyślne fryzury, wspaniałą biżuterię... Zastanowimy się, co w ubiorach z dawnych wieków było wygodne i funkcjonalne, a co dziś wydaje się dziwaczne lub śmieszne.

 

Marzec / Na polu i w miasteczku

Choć malarstwo rodzajowe nie było dawniej najwyżej cenionym gatunkiem malarskim, dziś daje nam okazję do poznania przeszłości: chłopów pracujących w polu i odpoczywających w karczmach, mieszczan zajętych codziennymi czynnościami oraz wnętrz ich domów. Czy obrazy te są jedynie wiernym odwzorowaniem ówczesnej rzeczywistości, czy ukrywają także znaczenie symboliczne?

 

Kwiecień / Historia jak z obrazka

Historii możemy uczyć się z książek. A czego dowiemy się o niej, obserwując sztukę? W galeriach MNW, na płótnach wielkich mistrzów, na wazach zdobionych przez starożytnych artystów, zobaczymy bogów, królów i faraonów, generałów, którzy toczą bitwy i rozmarzonych poetów. Zapraszamy na lekcję historii, podczas której zagłębimy się w świecie dawnych opowieści.

 

Maj / Odkrywcy

Przez siedem miesięcy wspólnie poznawaliśmy Muzeum. Czy chcecie się przekonać, jak dobrze znacie jego zbiory? Sprawdzimy to podczas MUZEALNEJ GRY. Czekają na Was zadania, zagadki i skarby. Bądźcie czujni!


 

Prowadzące: Monika Bryzek, Karolina Goska, Zofia Załęska

Koordynacja: / Dział Edukacji


Prosimy o zapoznanie się z treścią regulaminu. Udział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.