Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Pierwsze kroki w Muzeum

Dla najmłodszych miłośników sztuki

 

Co można robić z maluszkiem w Muzeum? Jak pokazać mu magiczny świat sztuki? Zapraszamy rodziców i opiekunów, którzy chcieliby, aby ich dziecko rozpoczęło przygodę ze sztuką. Zajęcia „Pierwsze kroki w muzeum” przeznaczone są dla dzieci od 1,5 roku do 3 lat. Odbywają się raz w miesiącu, we wtorki, a każde z nich poświęcimy jednemu dziełu sztuki. Pierwszą część spędzimy w galerii, a drugą w sali edukacyjnej, gdzie rodzice w wspólnie z dzieckiem wykonają pracę inspirowaną oglądanym dziełem, którą potem zabiorą do domu.

 

 

Termin: wtorek, godz. 10.30

Czas trwania: ok. 75 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny

Dla kogo: dla dzieci 1,5 -3 lata wraz z opiekunami

Zasady udziału: bilet dla dziecka 15 zł, bilet dla opiekuna 15 zł

 

 

Dodatkowe informacje:

  • przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z aktualnymi zasadami sanitarnymi. W razie zmiany sytuacji sanitarnej w związku z pandemią zajęcia mogą zostać odwołane.
  • bilety dostępne są na naszej stronie internetowej oraz w kasie MNW od wtorku poprzedzającego wydarzenie;
  • warsztaty odbywają się w galeriach stałych, na wystawach czasowych oraz w sali edukacyjnej;
  • obecność opiekuna obowiązkowa
  • liczba miejsc ograniczona.

Prosimy o zapoznanie się z treścią regulaminuUdział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.

 

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ

 

 
11 stycznia /Karolina Goska
Zobacz sztukę / Karolina Goska
Bohaterem spotkania będzie zmysł wzroku. W Galerii Sztuki XIX Wieku przyjrzymy się obrazowi wykonanemu techniką pointylizmu. Porozmawiamy o percepcji i odbiorze kolorów. W drugiej części spotkania wykonamy żelowe woreczki sensoryczne. Każdy uczestnik zabierze ze sobą do domu również grę, która pozwoli na dalszą zabawę z poznanym obrazem.  
bilety online i w kasie od 4 stycznia

 

 

15 lutego / wtorek

W świecie zwierząt / Karolina Goska

Bohaterem spotkania będą zwierzęta. W Galerii Sztuki Dawnej odkryjemy obraz, na którym ukryło się wiele zwierząt. Porozmawiamy o ich wyglądzie, usłyszymy ich odgłosy, a także sprawdzimy naszą zręczność wykonując specjalne zadanie ruchowe. W drugiej części zajęć, wykorzystując zmysł dotyku, zrobimy domową ciastolinę, z której  wykonamy małe zwierzątka. Każdy uczestnik zabierze ze sobą do domu również grę, która pozwoli na dalszą zabawę z poznanym obrazem.  

bilety online i w kasie MNW od 8 lutego

 

15 marca / wtorek

W świecie roślin / Karolina Goska

Bohaterem spotkania będą rośliny. W Galerii Sztuki XIX wieku przyjrzymy się różnym przedstawieniom roślinom, w szczególności kwiatow. Postaramy się poczuć, jak pachną kwiaty z obrazów, a nastąpienie wykorzystując grę edukacyjną, nauczymy się dbać o domowy ogródek. W drugiej części zajęć ozdobimy doniczki i zasadzimy w nich swój pierwszy kwiatek. Każdy uczestnik zabierze ze sobą do domu również grę, która pozwoli na dalszą zabawę z poznanym obrazem.  

bilety online i w kasie MNW od 8 marca

 

 

Prosimy o zapoznanie się z treścią regulaminuUdział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.

 

 

Koordynacja:  / Dział Edukacji