Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Pierwsze kroki w Muzeum

Dla najmłodszych miłośników sztuki

 

Co można robić z maluszkiem w Muzeum? W jaki sposób pokazać mu magiczny świat sztuki? Zapraszamy rodziców i opiekunów, którzy chcieliby, aby ich dziecko rozpoczęło przygodę ze sztuką. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od półtora roku do trzech lat. Odbywają się one dwa razy w miesiącu, we wtorki, a każde z nich poświęcimy jednemu dziełu sztuki. Pierwszą część spędzimy w galerii, a drugą w sali edukacyjnej, gdzie rodzice wspólnie z dzieckiem wykonają pracę inspirowaną oglądanym dziełem, którą potem zabiorą do domu.

 

Termin: wtorek, godz. 10.30

Czas trwania: ok. 75 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny

Dla kogo: dla dzieci 1,5–3 lata wraz z opiekunami

Zasady udziału: bilet dla dziecka 15 zł, bilet dla opiekuna 15 zł

 

 

HARMONOGRAM

 

4 października

Co to jest muzeum?

Podczas pierwszego spotkania przejdziemy się po muzealnych galeriach i lepiej poznamy budynek pełen wyjątkowych przedmiotów. Będziemy rozglądać się w poszukiwaniu dzieł sztuki wykonanych przez malarzy i rzeźbiarzy. Dotkniemy przedmiotów potrzebnych do ich pracy. Podczas warsztatów sami staniemy się artystami i wykonamy dzieła sztuki.

bilety w sprzedaży on-line i w kasie od 27 września

 

25 października

W świecie zwierząt

Bohaterem spotkania będą zwierzęta. W Galerii Sztuki Dawnej odkryjemy obraz, na którym ukryło się wiele zwierząt. Porozmawiamy o ich wyglądzie, usłyszymy ich odgłosy, a także sprawdzimy naszą zręczność, wykonując specjalne zadanie ruchowe. W drugiej części zajęć wykonamy małe zwierzątka. Każdy uczestnik zabierze ze sobą do domu również grę, która pozwoli na dalszą zabawę z poznanym obrazem.

bilety w sprzedaży on-line i w kasie od 18 października

 

8 listopada

Co to jest nokturn?

Jesienią wieczory robią długie i szybko zapada zmrok. Co rozświetla ciemność? Jak namalować noc?  Podczas spotkania w muzeum odnajdziemy nokturn, czyli obraz przedstawiający noc. Wcielimy się też w detektywów i w muzealnej galerii odszukamy ukryte gwiazdy. Na koniec stworzymy nocną pracę plastyczną oraz latarkę, która rozjaśni jesienny mrok.

bilety w sprzedaży on-line i w kasie od 1 listopada

 

29 listopad

Ciepłe czy zimne?

Bohaterami spotkania będą kolory. Porozmawiamy o kole barw, kolorach ciepłych i zimnych. zastanowimy się skąd się one właściwie biorą? W ich świat wprowadzi nas bajka oraz zabawy plastyczne. W drugiej części zajęć podwiniemy rękawy i rozpoczniemy malarskie eksperymenty. Każdy uczestnik zabierze ze sobą do domu grę, która pozwoli na dalszą zabawę z poznanym obrazem.

bilety w sprzedaży on-line i w kasie od 22 listopada

 

6 grudnia

Podróż do krainy świętego Mikołaja

Czy wiecie kiedy święty Mikołaj obchodzi imieniny? Jak wygląda prawdziwy święty Mikołaj? Na te i inne pytania odpowiemy podczas mikołajkowego spotkania. W muzealnych galeriach odkryjemy prezenty, które kiedyś Mikołaj rozdawał dzieciom. Poczujemy świąteczne zapachy, a na końcu wykonamy ozdobę, która w tym świątecznym okresie upiększy nasze domy.

bilety w sprzedaży on-line i w kasie od 29 listopada

 

20 grudnia

Gładkie czy chropowate?

Bohaterem tych zajęć będzie rzeźba. Zastanowimy się, czym jest rzeźba, kto ją wykonuje i jakich materiałów potrzebuje do tej pracy. Korzystając ze zmysłu dotyku będziemy badać różne faktury: gładkie, szorstkie, zimne... W drugiej części zajęć stworzymy własną rzeźbę z gliny. Każdy uczestnik zabierze ze sobą do domu grę, która pozwoli na dalszą zabawę z poznaną rzeźbą.

bilety w sprzedaży on-line i w kasie od 13 grudnia

 

 

Prowadząca: Karolina Goska

Koordynacja:  / Dział Edukacji