Aktualności

Pokaz specjalny prac Pabla Picassa przedłużony do 3 marca 2019

24-02-2019

Szanowni Państwo,

Muzeum Narodowe w Warszawie z przyjemnością informuje, że pokaz specjalny Pablo Picasso. Skarby Muzeum Narodowego w Warszawie został przedłużony do niedzieli 3 marca 2019 roku. Przez dwa tygodnie prace hiszpańskiego artysty w MNW obejrzało ponad 18 000 osób.

– Liczba gości odwiedzających w ostatnich dniach pokaz dzieł Pabla Picassa w MNW przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zapytania i prośby o przedłużenie wystawy napływają do nas całej Polski. Osoby, które jeszcze nie zdążyły zapoznać się z należącymi do zbiorów Muzeum pracami artysty, będą miały na to szansę, gdyż podjąłem decyzję o przedłużeniu pokazu o tydzień, do 3 marca. Jestem przekonany, że walory artystyczne dzieł jednego z najsłynniejszych twórców XX wieku wynagrodzą naszej publiczności niedogodności wynikające z kolejek – mówi Dyrektor MNW prof. dr hab. Jerzy Miziołek. I dodaje: – Ideą cyklu „Skarby MNW” jest zaprezentowanie publiczności nieznanych dzieł z naszych zborów w formie pokazów. Premierowe wydarzenie możemy uznać za pełny sukces. Dlatego też już teraz zapraszam na kolejne wydarzenia, jakie ukażą się w tym cyklu.


Od 12 lutego w Muzeum Narodowym w Warszawie można obejrzeć 30 prac Pabla Picassa – ceramikę i grafiki ze zbiorów MNW. To wyjątkowa okazja do poznania dzieł artysty, niedostępnych na co dzień dla zwiedzających. Na pokaz wybrano 10 talerzy z wizerunkami twarzy i przedstawieniami martwej natury. Wszystkie powstały we wczesnym okresie fascynacji artysty ceramiką i istnieją tylko w pojedynczych egzemplarzach. Na pokazie znajdą się również grafiki Picassa z kolekcji MNW, w większości litografie. Prezentowany jest również jedyny rysunek w zbiorach Muzeum oraz współczesna kubistyczna interpretacja „Bitwy pod Grunwaldem” autorstwa młodego artysty Ireneusza Rolewskiego.

Wstęp na podstawie biletu do galerii stałych.
 

 

fot. Marzena Hmielewicz