Warsztaty teatralne w Parku Rzeźby w Królikarni

26 lipca / niedziela / 11.00

Siła interpretacji – różne perspektywy / Urszula Hajdukiewicz

Poznając rzeźby abstrakcyjne zderzamy nasze wyobrażenie o nich z wizją autora. Co powstaje z takiego zderzenia? Budując z nas samych rzeźby, wcielając się w różne postacie, powtarzając tę samą mini sytuację teatralną postaramy się dowiedzieć, co czuje autor, którego sztukę ktoś zinterpretuje we własny sposób i co czuje odbiorca, który nie dostrzega pierwotnego zamysłu. Dlaczego nie ma w tym nic złego?

rezerwacja biletówod 21 do 24 lipca

 

30 sierpnia / niedziela / 11.00

Popatrz na mnie – ekspresja twarzy / Urszula Hajdukiewicz

Podobno oczy są zwierciadłem duszy, ale to z twarzy czytamy, jak z książki. Przyjrzymy się tym nieodgadnionym i oczywistym wyrazom twarzy, które zostały ujęte w portretach. Dlaczego pewne postacie patrzą na nas groźnie, inne są zamyślone, a jeszcze inne uśmiechają się delikatnie? Poszukamy naszej własnej ekspresji, postaramy się ją wzbogacić i pośmiejemy się z nas samych. Używając tylko twarzy spróbujemy przekazać różne skomplikowane emocje, myśli i typy osobowości. Spróbujemy też nadać rzeźbom głos.

rezerwacja biletów od 25 do 28 sierpnia

 

 

Zapisy: edukacja@mnw.art.pl lub +48 22 629 50 60, +48 22 621 10 31 wew. 246. Rezerwacja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30–15.00

Bilet: 8 zł dziecko, 12 zł os dorosła, 32 zł bilet rodzinny (2 os dorosłe i 2 dzieci); bilet upoważnia do wejścia na wystawę czasową w Królikarni

Adres: Muzeum Rzeźby w Królikarni Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, ul. Puławska 113a, Warszawa

 

 

Urszula Hajdukiewicz – absolwentka wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza i studium pedagogicznego na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. W 2018 roku Hajdukiewicz wyreżyserowała autorski spektakl „Wiły, rusałki, baby wodne i inne polki” w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy.

 

 

Koordynacja: / Dział Edukacji