Muzealne Amory / 14 lutego 2015

Feliks Stanisław Jasiński, Paolo i FranczeskaRandka w Muzeum
W Dzień św. Walentego zapraszamy na randkę w MNW! Specjalnie dla wszystkich zakochanych, poszukujących miłości i z natury romantycznych przedłużamy godziny otwarcia Muzeum do 21.00.

 

14.00
Literackie historie miłosne na płótnach wielkich malarzy
/ wykład, Urszula Król
Tristan i Izolda, Paolo i Francesca, Angelika i Roland, Romeo i Julia... Najsłynniejsi kochankowie literatury europejskiej zawsze fascynowali malarzy. W jaki sposób ich dzieje ukazywali i interpretowali wielcy artyści? Odkryjemy znane historie miłosne w dziełach twórców różnych epok.
Kino MUZ / wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona / ok. 75 min

 

 

 

 


18.00
Romans z muzyką w tle
/ oprowadzanie muzyczne, Marzena Masłowska
Kim była Nieśmiertelna Ukochana Ludwiga van Beethovena? Jaką historię skrywa rzeźba Augusta Rodina „Pocałunek”? Czy George Sand była jedyną ukochaną Fryderyka Chopina? Podczas spotkania walentynkowego poznamy historie romansów sławnych kompozytorów, a obrazy i rzeźby o tematyce miłosnej będą towarzyszyć nam podczas zwiedzania. Nie zabraknie również muzyki – dźwięki wiolonczeli przeniosą nas w romantyczny klimat tego niezwykłego wieczoru.
zbiórka w Holu Głównym / obowiązuje bilet wstępu do MNW / obowiązują zapisy* / ok. 75 min

Lista uczestników oprowadzania muzycznego jest już kompletna.
 

 

 

 

 

 

Przez cały dzień w Holu Głównym będzie wystawione monidło (wielkofromatowy wydruk z miejscem na twarze) przedstawiające obraz Kajetana Sosnowskiego Lato, z cyklu „Pamiętnik liryczny”. Obraz ten pochodzi ze zbiorów Muzeum. Zachęcamy do robienia sobie zdjęć! Aby randka była udana i na zdjęciu byli Państwo w parze, wolontariusz Muzeum przejmie rolę fotografa.

 

 

 

 

 

 

 


*Zapisy od 1 lutego od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–15.00 pod numerem telefonu + 48 22 621 10 31 wew. 246 lub mailowo: .