Majówka na Skarpie / 25 maja 2014

logotyp Majówki na Skarpie12.00-18.00

Statki, stateczki, łódki, łódeczki - animacje plastyczne w ramach Majówki na Skarpie
Zapraszamy na warsztaty robienia papierowych łódeczek inspirowa-nych obrazami z kolekcji Muzeum. Wykonaną flotę zwodujemy w muzealnej fontannie. Dokąd dopłynie?
dziedziniec im. Stanisława Lorentza / wstęp wolny

 

MAJÓWKA NA SKARPIE

Majówka jest wydarzeniem plenerowym skierowanym do wszystkich warszawiaków oraz turystów, promującym aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. To dzień, w którym każdy mieszkaniec i mieszkanka stolicy wspólnie ze znajomymi i rodziną może przyjść na piknik do miejskiego parku lub ogrodu oraz skorzystać z bogatej oferty bezpłatnych wydarzeń kulturalnych, m. in. wystaw i pokazów filmowych, warsztatów i spotkań, gier miejskich i spacerów, koncertów i spektakli, targów zdrowej żywności, akcji artystycznych i pikników. Wspólny program przygotowały znane stołeczne instytucje kultury. Wśród nich m.in.: Muzeum Narodowe, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Łazienki Królewskie, Centrum Sztuk Współczesnej Zamek Ujazdowski, Uniwersytet Warszawski, Ogród Botaniczny UW, Centrum Myśli Jana Pawła II, Teatr Polski oraz fundacje, kawiarnie i księgarnie tworzące nieformalną koalicję Warszawskiej Drogi Kultury Na Skarpie. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
Tegoroczną Majówkę organizuje 28 instytucji i miejsc kultury, które specjalnie na ten dzień zaplanowały 66 wydarzeń, po których poprowadzi nas 5 ścieżek tematycznych: sportu i rekreacji, sztuk wizualnych, historii, muzyki i przyrody. Teren Majówki obejmuje szeroki pas zieleni, alejek i parków położonych na skarpie warszawskiej wzdłuż Wisły od Parku Żeromskiego do Królikarni.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem wydarzeń w ramach Majówki na Skarpie.


Wydarzenie koordynuje Fundacja Culture Shock, partner Warszawskiej Drogi Kultury.
Projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Miasta Warszawa.