Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Lato w Muzeum czerwiec - sierpień 2010

LATO W MUZEUM 2010

czerwiec - sierpień 2010

Ośrodek Oświatowy Muzeum Narodowego w Warszawie zaprasza na wakacyjne spotkania ze sztuką. Będziemy mieli okazję  zobaczyć egipską mumię, spotkać mieszkańców Olimpu i dowiedzieć się jak wygląda praca archeologa. Miłośnicy smoków i jednorożców odnajdą  je w Galerii Sztuki Średniowiecznej, a ci którzy marzą o zawodzie artysty  poznają tajniki jego warsztatu.

Zajęcia można rezerwować od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00 pod numerem telefonu 22 621 10 31 wew. 246. lub mailowo:  . Więcej informacji tutaj

Koszt zajęć : 80 zł od grupy. Każde dziecko musi wykupić takze bilet wstępu do Muzeum. Grupa może liczyć do 25 osób.  

 

Tematy i opisy zajęć:

Przepis na mumię
Lekcja odbywa się w Galerii Sztuki Egipskiej. Poznając mit o Ozyrysie i zwiedzając jego królestwo, dzieci zapoznają się z najważniejszym elementem kultury egipskiej –  wiarą w życie pozagrobowe.

Świat naszych dziadków
Uczniowie poznają przedmioty, które wyszły już z użycia oraz takie, których używa się nadal, choć ich forma uległa zmianie. Dowiadują się, jak kiedyś powstawały obiekty codziennego użytku, zastanawiają się, dlaczego były bogato dekorowane. Uczą się doceniać urok rzeczy codziennych, rozumieć potrzebę otaczania się pięknymi przedmiotami.

Każdy obraz opowiada jakąś historię
Obraz jest jak książka. Jeśli umiemy go przeczytać, możemy dowiedzieć się wielu rzeczy o życiu i obyczajach ludzi w dawnych czasach. Są też obrazy, które przekazują nam tylko ulotne wrażenia i nastroje. W czasie zajęć dzieci poznają różne sposoby odczytywania i wykorzystywania wiedzy zawartej w dziełach sztuki.

Wyprawa na Olimp
Podczas zajęć muzealne sale zamieniają się w siedzibę bogów. Uczniowie poznają lub przypominają sobie najważniejsze mity starożytnych Greków. Ilustracją dla snutej opowieści są marmurowe posągi i malowidła na wazach. Lekcję kończy przedstawienie teatralne zaaranżowane z udziałem uczniów.

W pracowni artysty
Namalowanie obrazu czy stworzenie rzeźby wymaga talentu, czasu oraz specjalnych narzędzi. Na zajęciach  dzieci  poznają różne techniki – malarskie i rzeźbiarskie oraz przybory służące do wykonywania dzieł sztuki.

W krainie sztuki średniowiecznej
Kim byli i jak pracowali średniowieczni artyści? Co było głównym tematem ich sztuki? Oglądając rzeźby i obrazy zobaczymy nie tylko świętych, ale również fantastyczne stwory takie jak smoki i jednorożce.

Człowiek w sztuce 
Oglądając obrazy w Galerii Malarstwa Polskiego rozmawiać będziemy o różnego rodzaju wizerunkach człowieka. Oglądając autoportrety i portrety, sceny rodzajowe oraz pejzaże porozmawiamy o tym jaką rolę pełni postać ludzka w sztuce.

Ośrodek Oświatowy MNW uczestniczy w akcji Lato w mieście 2010 organizowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa

Za materiały plastyczne używane 
podczas naszych zajęć dziękujemy firmie