Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

MNWCiszy

10-08-2022

Od 10 sierpnia 2022 roku zapraszamy do zwiedzania Muzeum Narodowego w Warszawie w ciszy. Ciche godziny obowiązują w każdą drugą i trzecią środę miesiąca od 16.00 do 18.00.


MNWciszy – co się będzie działo?
W trakcie cichych godzin na wszystkich wystawach w Muzeum wyłączymy monitory oraz inne urządzenia emitujące dźwięki. Nie organizujemy zajęć edukacyjnych, oprowadzań ani innych wydarzeń.
W tym czasie Muzeum można zwiedzać tylko indywidualnie. Nie organizujemy oprowadzań grupowych ani zajęć dydaktycznych. Prosimy o rozmowy ściszonym głosem oraz wyciszenie telefonów komórkowych. 

Akcję MNWciszy kierujemy przede wszystkim do osób wysoko wrażliwych na bodźce z otoczenia. Nie chcemy, aby hałas lub intensywne światło przeszkadzały w kontakcie z dziełami sztuki. Dlatego szczególne zaproszenie do wizyty w Muzeum w trakcie cichych godzin kierujemy do osób w spektrum autyzmu.

Osoby, które podczas wizyty w Muzeum będą potrzebowały dodatkowego wyciszenia, mogą skorzystać z przeznaczonego do tego pokoju.
Pokój wyciszenia znajduje się na pierwszym piętrze w Galerii Sztuki XIX Wieku. Są tam między innymi wygodny fotel i pomoce sensoryczne (np. piłki, „gniotki”).
W trakcie cichych godzin w Informacji MNW można także wypożyczyć słuchawki wygłuszające.

 

Harmonogram cichych godzin w 2022 roku
10 i 17 sierpnia,
14 i 21 września,
12 i 19 października,
9 i 16 listopada,
14 i 21 grudnia.