Aktualności

Świętuj z nami Międzynarodowy Dzień Muzeów!

18-05-2020
 
ŚWIĘTUJ Z NAMI MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZEÓW!
 
Muzeum Narodowe w Warszawie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów organizuje wirtualne spotkanie z kuratorami zbiorów. Jeżeli interesują Cię dzieła z kolekcji sztuki polskiej i dawnej MNW, tworzenie wystaw czy to, jak wygląda praca wmuzeum, to zapraszamy do zadawania pytań i wspólnego stworzenia scenariusza rozmowy z kuratorami. Spotkajmy się na profilu MNW na Facebooku w poniedziałek 18 maja o godzinie 17.00!
 
Publiczności internetowej odpowiadać będą kuratorki MNW: Agnieszka Rosales-Rodríguez ze Zbiorów Sztuki Polskiej do 1914 roku oraz Joanna Kilian i Zofia Herman ze Zbiorów Dawnej Sztuki Europejskiej. Rozmowa w galerii muzealnej będzie transmitowana na żywo w mediach społecznościowych MNW.
 
Międzynarodowy Dzień Muzeów, przypadający 18 maja, ustanowiła działająca przy UNESCO Międzynarodowa Rada Muzeów (International Council of Museums, ICOM) w 1977 roku. W 2020 roku to święto ma szczególny charakter – po długiej przerwie spowodowanej epidemią muzea znów zapraszają zwiedzających do swoich galerii i na wystawy.