Aktualności

Superszybki internet i nowe technologie w MNW

15-09-2021

We wrześniu br. w Muzeum Narodowym w Warszawie rozpocznie się gruntowna modernizacja instalacji teleinformatycznej. 25 km okablowania, 72 punkty dostępowe i o 20 procent lepszy sygnał sieci WiFi – dzięki współpracy z Huawei w przyszłym roku podczas zwiedzania MNW będzie można skorzystać z superszybkiego, bezpłatnego Internetu.

Zaproponowane rozwiązania pozwolą publiczności w pełni wykorzystywać zasoby cyfrowe Muzeum. Skarbnicą wiedzy o dziełach różnych epok i kultur jest m.in. muzealny portal Cyfrowe MNW. Można w nim znaleźć artykuły, propozycje tematycznych ścieżek zwiedzania, podcasty i opracowania, które przybliżają kontekst wybranych dzieł sztuki oraz ułatwiają ich odbiór. Dzięki modernizacji sieci WiFi, zasoby dostępne online, w tym treści edukacyjne, będą bezpłatnie dostępne przez Internet dla zwiedzających na terenie całej instytucji. Sztuka stanie się jeszcze bardziej dostępna!

Muzeum Narodowe w Warszawie i Huawei planują także kolejne projekty cyfrowe.
MNW od wielu lat współpracuje z różnymi firmami, budując partnerstwa o unikalnym charakterze. To dopiero początek długofalowej współpracy między MNW a Huawei, jako Partnerem Technologicznym. Firma wspomaga transformację cyfrową Muzeum. Zaplanowano m.in. stworzenie aplikacji mobilnej uatrakcyjniającej zwiedzanie. To dzięki współpracy z zewnętrznymi partnerami MNW może stale rozwijać program kulturalny, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego odbiorcy.
 

 


 

-----


Fot. Bartosz Bajerski / Muzeum Narodowe w Warszawie