Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Projekt „Romantyczność 2022.Wilno-Warszawa-Paryż”

01-07-2022
W ramach projektu „Romantyczność 2022. Wilno-Warszawa-Paryż”, realizowanego przez Muzealne Centrum Edukacji Szkolnej, w dniach 6–11 czerwca w Wilnie odbyły się wykłady i lekcje na temat sztuki polskiego romantyzmu. W spotkaniach wzięło udział 130 osób.
Bożena Pysiewicz i Edyta Rubka-Kostyra poprowadziły zajęcia z uczniami starszych klas szkoły podstawowej oraz licealistami z Gimnazjum im. Władysława Syrokomli w Wilnie o wizerunkach polskich romantyków i romantyzmie na plakatach. 
Wygłosiły też wykłady w Muzeum im. Adama Mickiewicza organizowane we współpracy z Instytutem Polskim w Wilnie. Prelekcje zatytułowane były: „Wizerunki polskich romantyków w kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie” oraz „Wieszcz na pomniku. Dramatyczne konkursy, spory, zniszczenia i rekonstrukcje pomników Adama Mickiewicza”. 
 
Zadanie „Romantyczność 2022. Wilno-Warszawa-Paryż” realizowane przez zespół Muzealnego Centrum Edukacji Szkolnej otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura inspirująca”.