Aktualności

Podziękowania dla Mecenasów i Partnerów MNW

23-04-2020

Nasze codzienne spotkania są możliwe dzięki wsparciu Mecenasów i Partnerów Muzeum. PKN Orlen, PZU, Totalizator Sportowy, PKO Bank Polski i Ford są z nami od dawna. Towarzyszą nam również dzisiaj i w tym trudnym czasie społecznej kwarantanny wspierają polską kulturę. Dziękujemy!

 
Dziś, kiedy wyjątkowego znaczenia nabrały solidarność, gotowość do niesienia pomocy innym, codzienne stawianie czoła trudnościom i zachowanie wiary w przyszłość, odpowiedzialne, zaangażowane społecznie firmy w rożny sposób włączają się w walkę z pandemią. Do tego grona należą także Mecenasi i Partnerzy MNW.
 
PKN Orlen przekazał 100 mln złotych na walkę z rozprzestrzenieniem się koronawirusa, PZU z kolei udostępniło 200 aut na potrzeby ochrony zdrowia. Totalizator Sportowy przeznaczył 10 procent swoich przychodów na zakup sprzętu medycznego do walki z pandemią, natomiast PKO BP wsparło ponad 100 szpitali i placówek medycznych. Jesteśmy z Was dumni.
 
Wierzymy, że wszyscy spotkamy się już #niebawemwMNW!
 
Ilustracja: Henryk Romanowski, Wizyta uczestników Światowego Kongresu Intelektualistów w Obronie Pokoju we Wrocławiu w Muzeum Narodowym w Warszawie. Dyrektor Stanisław Lorentz i Pablo Picasso w galerii, 1948