Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Międzypokoleniowy Tydzień WIOSNA POKOLEŃ w Muzeum Narodowym w Warszawie

21-04-2022

 

26 – 30 kwietnia 2022

 

Z okazji Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej, który przypada 29 kwietnia Muzeum Narodowe w Warszawie włącza się w akcję Międzypokoleniowy Tydzień WIOSNA POKOLEŃ. Przygotowaliśmy program specjalny skierowany do seniorów i ich najbliższych.

 

Od wtorku do soboty ceny biletow wstępu na wystawy stałe i czasowe realizowane w Gmachu Głównym MNW wynoszą 1 zł. Z niższych cen mogą skorzystać osoby 60+ wraz z osobami towarzyszącymi.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzeń przygotowanych w ramach akcji!

 

 

26 kwietnia / wtorek / 13.00

Wykład z cyklu Czas na Sztukę / Czy Pani mieszka sama? Modne adresy, modne mieszkania / Karolina Zalewska

W 1935 roku Jadwiga Smosarska zaprosiła dziennikarzy do swojej nowej willi przy ulicy Naruszewicza. Wielbiciele talentu gwiazdy dowiedzieli się, kto zaprojektował jej pokój kąpielowy i gdzie można zamówić identyczne płytki ceramiczne i emaliowaną wannę. Nowością lat trzydziestych były magazyny wnętrzarskie, czyli czasopisma, które podpowiadały, jak modnie urządzić mieszkanie, oraz uchylały rąbka tajemnicy domowego zacisza gwiazd.

60 minut / wstęp bezpłatny, wejściówki dostępne online i w kasie w dniu wykładu od godz.10:00 / liczba miejsc ograniczona / Kino MUZ, Gmach Główny MNW

 

 

27 kwietnia / środa / 15.30

Warsztaty z cyklu Sztuka dla Wnuka / Łączmy pokolenia / Magdalena Schreiber
spotkanie tłumaczone na język ukraiński
zapraszamy babcie i dziadków z wnukami w wieku 5–12 lat

Zapraszamy na wyjątkowe opowieści rodzinne. Galerie Muzeum zapełnione są rodzinnymi portretami. Arystokratyczne rody zamawiały u najlepszych mistrzów reprezentacyjne wizerunki swoich przodków i potomków. Artyści często portretowali także najbliższych członków własnych rodzin. Zastanowimy się, co o relacjach rodzinnych mówi nam malarstwo i stworzymy portrety naszych bliskich.

60 minut / wstęp bezpłatny, wejściówki dostępne są online i w kasie od wtorku 26 kwietnia, od godziny 10.00 / zbiórka Hol Główny, Gmach Główny MNW

 

 

28 kwietnia / czwartek / 11.00

Warsztaty z cyklu Sztuka i ruch / Siła i różnorodność ziemi / Marzena Rostkowska

Struktura ziemi, jej zapach a nawet smak, może być dla nas ważnym elementem wspomnień związanych z konkretnymi miejscami i wyjątkowymi przeżyciami. Dla artystów różnorodność ziemi to częsty temat działań artystycznych, ważny symbol, a także źródło barwników do farb. Oglądając dzieła sztuki z muzealnej kolekcji przywołamy własne doświadczenia, poruszymy nasze zmysły, by stworzyć osobiste kompozycje. Poruszymy ciało, odnajdziemy równowagę praktykując ćwiczenia na błędnik, wzmocnimy nasze ugruntowanie, zakorzenienie „stojąc jak drzewa”.

80 minut / bilet wstępu w cenie 10 zł dostępne w kasie i on-line od wtorku 26 kwietnia od godziny 10.00 / zbiórka Hol Główny, Gmach Główny MNW