Aktualności

„Draka w Muzeum" na Dzień Dziecka

28-05-2020
Stefek i Janek to chłopcy, którzy postanowili zwiedzić Muzeum Narodowe w Warszawie. Nocą. 
W tajemniczej wyprawie towarzyszył im dziadek Edek. W egipskich ciemnościach muzealnych galerii przeżyli niezwykłą przygodę. Tę niecodzienną eskapadę barwnie opisała Agata Loth-Ignaciuk w książce Draka w Muzeum. Z okazji Dnia Dziecka książkę Draka w Muzeum czyta dla Was Łukasz Gaweł, p.o. Dyrektora Muzeum Narodowego w Warszawie. Przygotowaliśmy też zadania i łamigłówki. Stawicie w nich czoła wyzwaniom podobnym do tych, z jakimi zmagali się Stefek i Janek!
 
 
Draka w Muzeum to książka, której akcja dzieje się w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jej bohaterowie, bracia Stefek i Janek postanowili zwiedzić muzeum nocą. Eskapada po cichym, sennym muzeum, okazała się pasmem  przygód i głośnych zwrotów akcji. Jak skończyła się ta draka? 
Kolejne odcinki Draki w Muzeum będą publikowane na stronie internetowej, Facebooku i kanale YouTube Muzeum Narodowego w Warszawie.
 
 
Przygoda ze sztuką to niezła draka! Przekonali się o tym bracia Stefek i Janek oraz ich dziadek Edek. We trójkę wybrali się na zwiedzanie Muzeum Narodowego w Warszawie. Nocą. Towarzyszyły im spryt, odwaga i dreszczyk emocji. Dzieła sztuki oglądali w świetle latarki, a burczenie w brzuchu wyciszali kanapkami z serem i pomidorem. Zostali bohaterami wydarzeń, o których pisano na pierwszych stronach gazet. A jak Wy wyobrażacie sobie noc w muzeum?

 
Warsztaty inspirowane książką Draka w Muzeum Agaty Loth–Ignaciuk.
 Spotkanie prowadzone za pośrednictwem platformy zoom.us
.
 
Zapisy od 1 czerwca pod adresem e-mail: ; temat wiadomości: Dzień Dziecka, prosimy o podanie wieku dziecka