Aktualności

5 grudnia / Dzień Wolontariusza i Wolontariuszki

03-12-2021

W niedzielę 5 grudnia br. przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i Wolontariuszki!  

Obchodzimy go również w Muzeum, ponieważ współpracuje z nami ponad 70 wspaniałych osób, które – bezinteresownie, z niezwykłą pasją i energią – wspierają nasze działania. Dzisiejszy dzień to okazja do podziękowania za ich wsparcie, ale również możliwość powiedzenia o nich trochę więcej.

Można spotkać Ich przy wejściu do Muzeum. Łatwo ich poznać po czerwonych koszulkach. Zapytani, chętnie udzielają informacji, a w galeriach opowiadają zwiedzającym o swoich ulubionych dziełach sztuki. Nie brakuje ich przy wydarzeniach edukacyjnych, kulturalnych i naukowych, a ostatnio widziano ich nawet w muzealnym parku, przedzierających się przez zarośla w poszukiwaniu ciekawych roślin. Na blogu MUZEARIAT wolontariusze i wolontariuszki publikują własne refleksje na temat dzieł sztuki z naszej kolekcji, polecają wystawy czy lektury. Co roku organizują też pokaz zdjęć – ich spojrzenie na Muzeum i szerzej – na otaczającą nas rzeczywistość.

Wolontariuszki i wolontariusze są ważną częścią Muzeum. Ich misją jest pomoc w propagowaniu kultury i sztuki poprzez własne, często niestandardowe działania i wsparcie kadry MNW. To dzięki nim nasza instytucja jest bardziej otwarta i przystępna.  

Wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom, nie tylko tym naszym, muzealnym, dziękujemy za bezinteresowne zaangażowanie, życzymy zdrowia, satysfakcji z wykonywanych zadań, dalszego rozwoju i uśmiechu na co dzień.  

Więcej informacji o programie wolontariatu

Zachęcamy do śledzenia aktualności na blogu MUZEARIAT, zaicjowanym i prowadzonym przez wolontariuszy MNW.