Nowe lekcje on-line do wystawy „Różne spojrzenia”

Nowe lekcje on-line do wystawy „Różne spojrzenia. Malarstwo holenderskie i flamandzkie z kolekcji Ergo Hestii”

Zapraszamy na lekcje muzealne online. Uczniowie spotkają się na żywo z historykiem sztuki lub archeologiem mającym wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć. Prowadzący porozmawia z uczestnikami o sztuce i historii starożytnych cywilizacji w oparciu o dzieła ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Podczas spotkania będziemy korzystali z prezentacji i quizów, czyniących zajęcia angażującymi.
Proponujemy tematy spotkań, które pomogą Państwu w realizacji programu nauczania. Każda lekcja będzie dopasowana do potrzeb Państwa klasy. Może mieć charakter wprowadzający, rozszerzający lub powtarzający wybrane zagadnienie. Prosimy o przekazanie swoich preferencji i wszystkich dodatkowych informacji o klasie edukatorowi prowadzącemu zajęcia.
 
Na zajęcia zapraszamy uczniów, uczennice i nauczycieli z całej Polski i świata
 

Tematy lekcji

Pory roku, pory dnia / szkoła podstawowa, klasy 0–III
Natura od zawsze inspirowała artystów. Na lekcjach odkryjemy tajniki pracy malarza pejzażysty. Przekonamy się, czy łatwo przedstawić noc, upalny, wietrzny lub mroźny dzień i ilu kolorów potrzeba, żeby namalować śnieg.
Realizowane wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej: III, IV, I.1, I.2, IV.3, V.1, V.2, V.3.

Co mówią obrazy? / szkoła podstawowa, klasy  IV–VI
Jak odczytać ukryte w obrazach opowieści? Często potrzebna jest do tego specjalistyczna wiedza. Odkrywając tajemnice obrazów, poznamy tradycyjne gatunki malarskie, takie jak portret, pejzaż czy martwa natura.
Realizowane wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej: z języka polskiego ogólne: I.1, I.3, I.7, IV.1; plastyki ogólne: I, III; plastyki szczegółowe: I.1, I.2, I.6, III.

Codzienność na obrazach holenderskich mistrzów XVII wieku / szkoły podstawowe, klasy VI–VIII i szkoły ponadpodstawowe
Dzieła prezentowane w Galerii Sztuki Dawnej MNW i na wystawie „Różne spojrzenia” są wizualnym świadectwem swojej epoki. Martwe natury, pejzaże, obrazy ukazujące wnętrza kościołów, sceny rodzajowe i biblijne pozwalają nam poznać mieszkańców Holandii „złotego wieku”: ich wiarę, pracę, rozrywki i życie rodzinne.
Klasy 7-8 szkoły podstawowej: realizowane wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej: z języka polskiego ogólne: I.1, I.3, I.7, IV.1; plastyki ogólne: I, III; plastyki szczegółowe: I.1, I.2, I.6, III.

Szkoły ponadpodstawowe: realizowane wymagania ogólne i szczegółowe podstawy programowej: z historii (poziom podstawowy):
wymagania ogólne: I, II; wymagania szczegółowe: XIV, XVI, XVII; z języka polskiego (poziom podstawowy)
wymagania ogólne: I.1, I.2, IV.1, IV.2, wymagania szczegółowe: I.2 (6); z historii sztuki wymagania ogólne: I, II, III, IV,V

Koszt zajęć: 200 zł
Czas trwania: ok. 45 min.


 

Rezerwacja zajęć krok po kroku

1. Prosimy o wybranie tematu z listy znajdującej się poniżej.

2. Termin lekcji należy zarezerwować dzwoniąc pod nr tel. +48 22 621 10 31 wew. 246 lub pisząc na adres . Rezerwacja czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30–15.00.

3. Przed dokonaniem rezerwacji prosimy o zapoznanie się z zasadami rezerwacji.
4. Po dokonaniu rezerwacji otrzymają Państwo potwierdzenie wraz z linkiem do płatności za pośrednictwem systemu PayU. Konieczność otrzymania faktury VAT prosimy zgłaszać podczas rezerwowania terminu zajęć.
5. Opłatę za zajęcia należy uiścić w ciągu 14 dni od dokonania rezerwacji, jednak nie później niż na 2 dni przed lekcją. W przypadku braku płatności rezerwacja zostanie automatycznie anulowana.
6. Po odnotowaniu płatności osoba prowadząca zajęcia prześle maila z linkiem, pod którym odbędzie się lekcja i kilkoma informacjami praktycznymi. Prosimy o rozesłanie wiadomości uczestnikom zajęć. W spotkaniu można wziąć udział za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, tj. komputera, tabletu bądź telefonu.
7. Obecność opiekuna na zajęciach jest obowiązkowa.