Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

27. Festiwal Nauki w Warszawie

Dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy na warsztaty, organizowane w ramach Festiwalu Nauki. Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy specjalne spotkania, które odbędą się w parku Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni oraz w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Warszawie.

 

21, 22, 28 i 29 września / czwartki i piątki / 16.00

Przygoda w Parku Rzeźby w Królikarni

Miejsce zajęć: Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, ul. Puławska 113a; spotykamy się przed wejściem do Królikarni

Czy odwiedzając park w Królikarni mamy jeszcze szansę, niczym Alicja w Krainie Czarów, spotkać królika? A może zobaczymy inne zwierzęta? Zapraszamy na wyprawę po parku, podczas której poszukamy stojących w nim rzeźb. Zastanowimy się, jak zostały wykonane i co przedstawiają. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie, skąd wzięła się dziwna nazwa tego miejsca – Królikarnia.

W przypadku deszczowej pogody nie będziemy się nudzić, ale zajęcia odbędą się w Pałacu w Królikarni

 

 

19 i 26 września / wtorki / 16.00

Artystyczna podróż

Miejsce zajęć: Muzeum Narodowe w Warszawie, Gmach Główny; spotykamy się w holu głównym

Zapraszamy na niezwykłą wyprawę! Oglądając dzieła artystów z różnych zakątków Europy odkryjemy wspaniałe miasta, zapierające dech w piersiach widoki i tajemnicze miejsca, dostępne tylko uważnym podróżnikom i podróżniczkom. Podczas wędrówki po Muzeum stworzymy mapę naszej przygody, a także zastanowimy się, czym różniły się podróże dawniej od tych dzisiejszych.

 

 

 

Zapisy na poszczególne terminy od 11 września pod adresem: / udział bezpłatny / liczba miejsc ograniczona