Oprowadzania tłumaczone na Polski Język Migowy
Spotkania tłumaczone na Polski Język Migowy przygotowujemy z myślą o osobach niesłyszących. Rozmawiamy o sztuce, zwiedzając galerie stałe i wystawy czasowe organizowane w Muzeum Narodowym w Warszawie i jego oddziałach.
19 lutego / niedziela / 13:00
Oprowadzanie po wystawie „Przesilenie. Malarstwo Północy 1880–1910”
Narracja wystawy będzie skoncentrowana wokół kilku zagadnień charakterystycznych dla sztuki północy, takich jak: natura i związane z nią ludzkie życie i praca, dom i rodzina, mity i legendy narodowe, pejzaż symboliczny oraz „wnętrze” człowieka. Przedstawione zostaną również dwa zjawiska z pogranicza kultury artystycznej i życia społecznego: działalność kobiet malarek i kolonii artystów w Skagen.
Na wystawie pragniemy pokazać dzieła najistotniejszych twórców ze Szwecji, Danii, Norwegii, Finlandii i Islandii, które przybliżą polskiej publiczności historię i kulturę tych krajów. Pokaz zostanie wzbogacony o wybrane obrazy polskich artystów tego czasu, by zwrócić uwagę na zaskakujące podobieństwa między malarstwem polskim i nordyckim w zakresie tematyki, konwencji przedstawiania i źródeł inspiracji. Mamy nadzieję, że prezentacja przyczyni się do zmiany w postrzeganiu sztuki tego okresu, w którym wciąż dominuje perspektywa zachodnioeuropejska.
zbiórka w Holu Głównym / bilety 40 i 25 zł dostępne on-line i w kasie od 14 lutego od godz. 10:00 / liczba miejsc ograniczona
Zastrzegamy prawo do zmian w harmonogramie i tematyce spotkań. O zmianach informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej.
Istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatów dla grup zorganizowanych w innym uzgodnionym terminie.
Wypełnij formularz, aby otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach w Polskim Języku Migowym.
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Anią Knapek: