Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Oprowadzania tłumaczone na Polski Język Migowy

23 lipca / sobota / godz. 11.00
Rajska natura / Maja Piotrowska-Krawczyk

Podczas spotkania poznamy bliżej wybór prac z galerii stałych MNW, które zwiedzający uznali za najpiękniejsze i jednocześnie za najlepiej tonujące czy najbardziej pokrzepiające. Co ciekawe, wskazane prace zawsze ukazują naturę – to pejzaże lub sceny rozgrywające się w plenerze. Oprowadzanie dostarczy wiedzy historycznej dotyczącej założeń, drogi twórczej i środków artystycznego wyrazu stosowanych przez takich artystów, jak, m.in., Józef Mehoffer, Józef Pankiewicz, Władysław Podkowiński, Aleksander Gierymski, Jacek Malczewski. O wybranych pracach porozmawiamy także w kontekście nawiązań ikonograficznych oraz współczesnej psychologii; jakie warunki, w świetle współczesnych badań, powinny zostać spełnione, żeby obraz został uznany za szczególnie atrakcyjny i uspokajający? 

zbiórka w Holu Głównym / bilety dostępne w kasie i on-line od 19 lipca / liczba miejsc ograniczona / ok. 75 min

 

 

 

 

20 sierpnia / sobota / 11.00
Tajemniczy świat roślin / Beata Staniszewska
Rośliny towarzyszą człowiekowi od zawsze. Wykorzystywane są jako pożywienie i surowiec do budowy. Z ich włókien wykonuje się materiały na odzież. Ale rośliny to też coś więcej. To poranna kawa i wieczorna lampka wina, piękne ornamenty i naczynia a nawet wojny. Światy ludzi i roślin przenikały się na wielu poziomach.

zbiórka w Holu Głównym / bilety dostępne w kasie i on-line od 16 sierpnia / liczba miejsc ograniczona / ok. 75 min

 

 

 

 

 

Zastrzegamy prawo do zmian w harmonogramie i tematyce spotkań. O zmianach informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej.

 

Istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatów dla grup zorganizowanych w innym uzgodnionym terminie.

 

 

Wypełnij formularz, aby otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach w Polskim Języku Migowym.

 

Zachęcamy do oglądania tłumaczonych na PJM wybranych filmów z oprowadzań i wykładów, znajdujących się w zakładce Muzeum on-line.

 

 

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Anią Knapek: