Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

FESTIWAL KULTURY BEZ BARIER / 30 września – 9 października 2022

Czarne tło. Duży biały napis Możemy i daty dziesiątego Festiwalu Kultury bez Barier - od trzydziestego września do dziewiątego października 2022. W tle duży fioletowy wykrzyknik, dookoła rozsypane różowe i fioletowe małe prostokąty przypominające konfetti.  Logotyp Festiwalu i logotypy organizatorów: Fundacji Kultury bez Barier, Teatru Ochoty i Miasta Stołecznego Warszawa i logotypy patronów medialnych: Radio 357, Gazety Wyborczej.

 

Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało dla seniorów innowacyjne warsztaty, które poprzez interaktywne działania pomagają bliżej poznać i zinterpretować dzieła sztuki z muzealnej kolekcji. Aktywny kontakt ze sztuką pozytywnie wpływa na zdrowie seniorów, stymulując funkcje poznawcze mózgu, poprawia nastrój, włącza ich w społeczność. Projekt powstał w partnerstwie z Warszawską Radą Seniorów i Centrum Alzheimera w Warszawie.

 

Zapraszamy seniorów z chorobami neuropoznawczymi i osoby ich wspierające na bezpłatne warsztaty.


zbiórka w Holu Głównym Gmachu Głównego MNW / wstęp bezpłatny / obowiązują zapisy od 20 września pod nr tel. 22 629 50 60 lub mailem:  lub przez formularz na stronie Festiwalu Kultury Bez Barier / liczba miejsc ograniczona

 

 

6 października / czwartek / 11.00

Warszawa miasto historii

Warszawa jest miastem wielkiej historii: państwa i narodu. Tutaj możemy zwiedzać wspaniałe królewskie rezydencje Jana III Sobieskiego oraz Stanisława Augusta Poniatowskiego. Warszawa to także prywatna opowieść, na którą składa się pamięć i doświadczenie jej mieszkańców. Wnikliwymi obserwatorami życia miasta są artyści. W czasie spotkania podążymy tropem warszawskich widoków w obrazach z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie.

 

8 października / sobota / 11.00

Ogród sztuki

Natura od zawsze inspirowała artystów. Spacerowali po parkach, tworzyli w ogrodach i przy pomocy pędzla zapisywali na płótnie doskonałość przyrody. Połączenie natury i sztuki to idealna forma relaksu. Wyruszymy w muzealną podróż, przyglądając się sielankowym ogrodom i wabiącym oko delikatnym kwiatom.