Muzeum dostępne

Muzeum Narodowe w Warszawie jest miejscem dostępnym i przyjaznym wszystkim odwiedzającym. W galeriach stałych i na wystawach czasowych regularnie odbywają się spotkania tłumaczone na Polski Język Migowy (PJM) oraz warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku. 

 

MNW regularnie angażuje się w takie inicjatywy jak Warszawski Festiwal Kultury bez Barier oraz Encyklopedia Sztuki w Polskim Języku Migowym.

 

W zakładce Multimedia publikowane są audiodeskrypcje dzieł z kolekcji Muzeum oraz filmy z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

 

Dokładamy wszelkich starań, aby przestrzeń Muzeum była dostępna dla osób z niepełnosprawnością ruchu. Przed bramą Gmachu Głównego znajduje się kilka miejsc parkingowych, w tym dla osób z niepełnosprawnościami a do budynku prowadzi rampa oraz podnośnik pionowy. W gmachu są windy oraz podnośniki schodowe, a toalety dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.
 

Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania:

 

Koordynacja: Ania Knapek / Dział Edukacji

e-mail: 

tel. 22 629 50 60 lub 22 621 10 31 wew. 246


Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wydarzeniami i programami dedykowanymi osobom z niepełnosprawnościami oraz ofertą dla grup zorganizowanych.