Wielcy twórcy XX i XXI wieku

2018 / 2019

W nowym roku akademickim kontynuujemy cykl poświęcony twórczości wybitnych artystów XX i XXI wieku. Bohaterowie monograficznych spotkań, przedstawiciele różnych kierunków w sztuce – m.in. Paul Cézanne, Gustav Klimt, Frida Khalo, Magdalena Abakanowicz i Roman Opałka – zaproszą nas do świata swojej twórczości. W programie, podzielonym na wykłady poświęcone malarstwu, modzie, rzeźbie i architekturze, nie zabraknie przedstawicieli takich nurtów jak land art, video art, konceptualizm i sztuka krytyczna.
Spotkania poprowadzą kuratorzy i pracownicy muzeów, nauczyciele i egzaminatorzy maturalni oraz historycy sztuki posiadający ogromne doświadczenie w przekazywaniu swojej wiedzy szerszej publiczności.
 
Zasady uczestnictwa
•    Wykłady odbywają się w piątki o godz. 17.30
•    Miejsce: Kino MUZ
•    Czas trwania: ok. 75–90 min
•    Do udziału w kursie upoważnia imienny karnet (160 zł) lub jednorazowy bilet wykładowy (15 zł) – należy je okazać przed każdym wejściem.
•    Karnety i bilety wykładowe są dostępne online lub w kasie MNW (wt.– niedz. 10.00–17.15, pt. 10.00–20.15) od 18 września 2018*
INFORMUJEMY ŻE WSZYSTKIE KARNETY NA KURS WIELCY ARTYŚCI XX I XXI WIEKU ZOSTAŁY WYPRZEDANE. ZACHĘCAMY DO KUPOWANIA BILETÓW NA POJEDYNCZE WYKŁADY.
 
 
Program kursu historii sztuki „Wielcy artyści XX i XXI wieku” 2018/2019
 
 
MALARSTWO
 
28 września
Paul Cézanne / Halina Polak
 
5 października
Alfons Mucha / Przemysław Głowacki
 
12 października
Gustav Klimt / Emilia Maryniak
 
19 października
Egon Schiele / Przemysław Głowacki
 
26 października
Piet Mondrian / Emilia Maryniak 
 
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
 
9 listopada
Kazimierz Malewicz / Halina Polak
 
16 listopada
Henri Rousseau „Celnik” / Urszula Król 
 
23 listopada
Wassily Kandinsky / Urszula Król 
  
30 listopada
Zofia Stryjeńska / Karolina Zalewska
 
7 grudnia
Frida Kahlo / Przemysław Głowacki 
 
14 grudnia
Andrzej Wróblewski / Joanna Falkowska-Kaczor
 
21 grudnia
Jackson Pollock / Barbara Gołębiowska
 
BOŻE NARODZENIE
 
4 stycznia
Maria Jarema / dr Beata Nessel-Łukasik 
 
11 stycznia
Wojciech Fangor / dr Beata Nessel-Łukasik
 
18 stycznia
Roman Opałka / Bożena Pysiewicz 
 
25 stycznia
Katarzyna Kozyra / Halina Polak
 
FERIE ZIMOWE
 
MODA
 
15 lutego
Paul Poiret / dr Magdalena Bialic
 
22 lutego
Lanvin, Vionnet i Gres / dr Magdalena Bialic 
 
1 marca
Christian Dior / Monika Przypkowska
 
8 marca
Vivienne Westwood  / Monika Przypkowska 
 
RZEŹBA
 
15 marca
Henry Moore / Ewa Ziembińska 
 
22 marca
Magdalena Abakanowicz / Joanna Falkowska-Kaczor
 
29 marca
Donald Judd / Barbara Gołębiowska
 
5 kwietnia
Louise Bourgeois / Ewa Ziembińska 
 
12 kwietnia
Robert Smithson / Barbara Gołębiowska
 
WIELKANOC
 
26 kwietnia
Pipilotti Rist / Emilia Maryniak
 
WEEKEND MAJOWY
 
ARCHITEKTURA
 
10 maja
Hans Poelzig i Max Berg / Dorota Płuciennik
 
17 maja
Gerrit Rietveld / Dorota Płuciennik 
 
24 maja
Ludwig Mies van der Rohe / Dorota Płuciennik 
 
31 maja
David Chipperfield / Marek Płuciniczak
 
 
Serdecznie zapraszamy i życzymy wielu pozytywnych wrażeń!
 
 
*Członkowie Stowarzyszenia „Przyjaciele MNW” będą mogli wcześniej zarezerwować karnety. Zapisy rozpoczynają się na tydzień przed uruchomieniem sprzedaży (11 września) i kończą w dniu poprzedzającym jej poczatek (17 września). Karnet można rezerwować za pośrednictwem Stowarzyszenia: telefonicznie: pon.–czw. w godz. 10.00–15.00 (+48) 570 105 177 lub mailowo: stowarzyszenie@przyjacielemnw.pl.
Zainteresowanych przystąpieniem do Stowarzyszenia zapraszamy na stronę: www.przyjacielemnw.pl
 
 
Koordynacja: / Dział Edukacji