Wielcy twórcy 2019/2020

„Wielcy twórcy”. Kursu historii sztuki w Muzeum Narodowym w Warszawie

Z UWAGI NA ZAMKNIĘCIE MUZEUM, WYKŁADY, KTÓRE SIĘ NIE ODBEDĄ ZOSTANĄ PRENIESIONE NA KOLEJNE TERMINY PO 22 MAJA

 

Zapraszamy na kontynuację cyklu wykładów monograficznych na temat twórczości wybranych artystów. Poznamy m.in. Wita Stwosza, Sandra Botticellego, Petera Paula Rubensa, Jacques’a-Louisa Davida czy Salvadora Dalego. Nie zabraknie także Leonarda da Vinci, Petera Bruegla i Rembrandta van Rijn.

Spotkania poprowadzą pracownicy muzeów, nauczyciele i egzaminatorzy maturalni oraz historycy sztuki z dużym doświadczeniem dydaktycznym.

 

 

Zasady uczestnictwa

• wykłady odbywają się w piątki o 16.00 i są powtarzane o 18.00 w Kinie MUZ

• trwają około 75–90 min

• do udziału upoważnia imienny karnet (180 zł) lub jednorazowy bilet wykładowy (15 zł) – należy je okazać przed każdym wykładem

• przy zakupie karnetu należy wybrać godzinę wykładu (bez możliwości późniejszej zmiany)
• karnety oraz bilety są dostępne online lub w kasie MNW (wt.– niedz. 10.00–17.15, pt. 10.00–20.15)

 

 

„Wielcy twórcy” 2019/2020. Program kursu:

 

13 września

Apelles / Piotr Sypczuk

 

20 września
Wit Stwosz / Dorota Płuciennik

 

27 września

Hans Memling / Kamil Kopania

 

4 października

Sandro Botticelli / Katarzyna Kawka

 

WYKŁAD SPECJALNY TOWARZYSZĄCY WYSTAWIE SZTUKI KOREAŃSKIEJ
 

18 października
Pieter Bruegel / Przemysław Głowacki

 

25 października
El Greco / Halina Polak

 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

8 listopada
Rembrandt van Rijn / Przemysław Głowacki

  

15 listopada
Peter Paul Rubens / Halina Polak

 

22 listopada
Leonardo da Vinci / Przemysław Głowacki

 

29 listopada
Giovanni Lorenzo Bernini / Dorota Płuciennik

 

6 grudnia
Antoine Watteau / Konrad Niemira

 

13 grudnia
François Boucher / Konrad Niemira

 

20 grudnia
Jacques-Louis David / Małgorzata Marszałł

 

BOŻE NARODZENIE I NOWY ROK

 

3 stycznia
Henryk Siemiradzki / Karolina Zalewska

 

10 stycznia
Gustve Courbet / Karolina Zalewska

 

17 stycznia
Jules Chéret / Michał Warda

 

24 stycznia
Edgar Degas / Joanna Falkowska-Kaczor

 

31 stycznia
Caspar David Friedrich / Barbara Gołębiowska

 

7 lutego
Witold Wojtkiewicz / Karolina Zalewska

 

FERIE ZIMOWE

 

28 lutego
Edward Hopper / dr Beata Nessel-Łukasik

 

6 marca
Joseph Beuys / dr Beata Nessel-Łukasik

 

13 marca
Le Corbusier / Dorota Płuciennik

 

20 marca
Salvador Dalí / Przemysław Głowacki

 

27 marca
Andy Warhol / Halina Polak

 

3 kwietnia
Józef Czapski / Kaja Rupocińska

 

WIELKANOC

 

17 kwietnia
Barbara Hepworth / Emilia Maryniak

 

24 kwietnia
Irving Penn / Przemysław Głowacki

 

WEEKEND MAJOWY

 

8 maja

Olafur Eliasson / Ada Biedka

 

15 maja

Alina Szapocznikow / Emilia Maryniak

 

22 maja

Tadeusz Brzozowski / Joanna Falkowska-Kaczor

 

 

 

Koordynacja: / Dział Edukacji