Lekcje na wystawach czasowych

Zapraszamy grupy przedszkolne i szkolne wszystkich poziomów nauczania na lekcje muzealne odbywające się na wystawach czasowych

 

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAMÓWIENIA BEZPŁATNYCH ZAJĘĆ W RAMACH PROGRAMU MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO „KULTURA DOSTĘPNA”

 

 

 
LEKCJE NA WYSTAWIE BĘDĄ PROWADZONE OD 6 LISTOPADA. ZAJĘCIA PROWADZONE SĄ OD GODZ. 9.00.
 
Polak mały 
Przez wiele lat naszego kraju nie było na mapie Europy. Zwiedzimy wystawę i dowiemy się, jak wyglądała droga do odzyskania przez Polskę niepodległości. Zastanowimy się również, co wtedy znaczyło być Polakiem, a co to oznacza teraz.
dla przedszkoli i klas 1–3 szkoły podstawowej
 
Artystyczna droga do wolności
Gdy na początku XX wieku wizja odzyskania Ojczyzny stała się realna, wielu twórców wspierało działania niepodległościowe, zarówno swoją działalnością artystyczną, jaki i bezpośrednim udziałem w walce. Byli potrzebni także później, gdy odrodzony kraj potrzebował nowej sztuki.
dla klas 4–8 szkoły podstawowej i gimnazjum
 
Niech się Polska przyśni Tobie…
Gdy ziścił się sen Polaków o wolnej Ojczyźnie, okazało się, że nie istnieje jedna wizja nowego państwa. Odzyskanie niepodległości było dopiero początkiem długiej drogi. Politycy, żołnierze i artyści... każdy miał własny pomysł na Polskę. Dowiemy się, jakie to były pomysły i jak je realizowano.
dla szkół ponadpodstawowych