Rodzinne zwiedzanie z przewodnikiem

Zapraszamy na rodzinne wizyty w Muzeum!
Podczas spotkań Wasza rodzina nie tylko lepiej pozna to miejsce, lecz także stworzy listę muzealnych przebojów, dowie się więcej o słynnych polskich malarzach i pozna losy słynnych dzieł z naszych zbiorów!

 

 


 

 

 

 

SZLAKI RODZINNEGO ZWIEDZANIA MUZEUM:

 

„Muzeum pod lupą” 
Wizyta w Muzeum może być niezwykłą przygodą, podczas której wiele zagadek czeka na rozwiązanie. Nie wystarczą do tego tylko dobry wzrok i słuch. Przydadzą się także lupy i mapy.
Zajęcia są propozycją dla rodzin, które chciałyby poznać Muzeum i najsłynniejsze zabytki z jego zbiorów.

 

Muzealne archiwum X

Czy mrożące krew w żyłach przygody mogą przydarzyć się tylko ludziom? Nie! Obrazy także przeżywają przygody! Podczas wycieczki po galeriach zamienimy się w detektywów i przeprowadzimy prawdziwe śledztwo, tropiąc tajemnice dzieł sztuki… Dowiemy się, jakie były losy Pomarańczarki, odkryjemy odciski palców malarzy i sprawdzimy czy obrazy są jak kanapki.
Wyniki śledztwa dołączymy do muzealnego archiwum X.

„Od Canaletta do Sasnala”
Chcielibyście dowiedzieć się więcej o polskich malarzach i ich twórczości? Oglądając dzieła znajdujące się w galeriach MNW, porozmawiamy o artystach, którzy interesują Waszą rodzinę najbardziej. Umawiając się na spotkanie, należy podać nazwiska czterech artystów, których twórczość będzie naszym motywem przewodnim. Lista artystów do wyboru: Marceli Bacciarelli, Bernardo Belotto (Canaletto), Anna Bilińska–Bohdanowiczowa, Olga Boznańska, Józef Chełmoński, Wojciech Fangor, Aleksander Gierymski, Maksymilkan Gierymski, Tadeusz Kantor, Jacek Malczewski, Jan Matejko, Piotr Michałowski, Wilhelm Sasnal, Henryk Siemiradzki, Witold Wojtkiewicz, Stanisław Wyspiański, Marcin Zaleski, artyści lat 1914–1939, artyści po 1939 roku.
Jeśli Wasza rodzina chciałaby dowiedzieć się więcej o malarzu, którego prace znajdują się w Muzeum i który nie został wymieniony na powyższej liście, prosimy o podanie jego nazwiska podczas rezerwacji spotkania.       
Możliwe jest umówienie się na cykl wizyt w Muzeum, co pozwoli systematycznie poznawać twórczość najważniejszych polskich artystów.

 

WAŻNE INFORMACJE:
- Spotkania prosimy umawiać z tygodniowym wyprzedzeniem pod nr tel. +48 22 629 50 60 od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–15.00.
- Rodzinne zwiedzanie Muzeum odbywa się w grupach do 10 osób.
- W spotkaniu biorą udział zarówno dzieci, jak i opiekunowie.
- Zajęcia prowadzone są od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum.
- Koszt: 140 zł + bilety wstępu do Muzeum lub na wystawę czasową (cena uwzględnia wszystkie materiały potrzebne do realizacji zajęć).
- Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.
- Dzieci w wieku 7–16 lat – wstęp do galerii stałych: 1 zł.
- Spotkania trwają ok. 70 minut.