Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Dziecięce poranki on-line

Zabawy ze sztuką bez wychodzenia z domu

 

Dla tych, którzy lubią spotykać się z nami on-line, przygotowaliśmy propozycje warsztatów na platformie Zoom. Podczas zajęć porozmawiamy o sztuce, poznamy dzieła sztuki, które znajdują się w Muzeum, zaproponujemy zadania do samodzielnego wykonania w domowym zaciszu. Zapraszamy na wspólne spotkania w niedziele raz w miesiącu.

 

 

Termin: 23 stycznia, 20 lutego, 27 marca, / niedziele / 11.00

Czas trwania: ok. 50 minut

Miejsce: platforma Zoom.us

Dla kogo: dzieci w wieku 5–10 lat

Zasady udziału: bezpłatne wejściówki do pobrania on–line od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie

 

 

Dodatkowe informacje:

  • link do warsztatów otrzymają Państwo na podany e-mail dzień przed zajęciami,
  • w warsztatach można wziąć udział korzystając z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu – komputera, tabletu lub telefonu,
  • do udziału w warsztatach zachęcamy również opiekunów,
  • liczba miejsc ograniczona.

 

 

Harmonogram spotkań:

 

 

27 marca

Nadworny malarz Stanisława Augusta Poniatowskiego / Karolina Goska

Poznamy nadwornego malarza króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Bernarda Bellotta zwanego Canalettem (1721–1780). Dowiemy się, czego król od niego oczekiwał i jakie zasady zachowania panowały na królewskim dworze. Poznamy również zwyczaje ludzi, którzy mieszkali w osiemnastowiecznej Warszawie i zostali uwiecznieni na obrazach Canaletta.

wejściówki dostępne od 22 marca

 

 

10 kwietnia

Obyczaje wielkanocne / Beata Staniszewska

Czy jesteście ciekawi, jak wydarzenia Wielkiego Tygodnia były przedstawiane w sztuce? Albo co wspólnego ma Judasz z Marzanną, a pisanka ze Zmartwychwstaniem? I dlaczego Wielki Post kończył się pogrzebem żuru i śledzia? Zapraszamy na zajęcia, podczas których dzieła sztuki będą ilustracją lub pretekstem do omówienia tradycji i obrzędów związanych ze świętami Wielkiej Nocy.

bilety do pobrania od 5 kwietnia

 

 

15 maja

Milion rzeczy / Magdalena Chludzińska

Otacza nas mnóstwo rzeczy. Pomagają w wykonywaniu codziennych czynności, które nie zmieniły się od tysięcy lat: wstajemy, jemy, pracujemy, bawimy się, leczymy, śpimy. Mają wpływ na nasze nawyki, zwyczaje i rytuały. Podnoszą nasz komfort życia. Ale czy wszystkie są nam potrzebne? Czy służą naszej planecie? Wspólnie zastanowimy się do czego służyły dawniej pewne przedmioty, bez których moglibyśmy się obyć dziś i czy mamy pomysł, w jaki sposób ograniczyć ich liczbę.

bilety do pobrania od 10 maja

 

 

12 czerwca

Porozmawiajmy o Chagallu / Karolina Goska

Kolorysta, surrealista, kubista, wizjoner – kim był Marc Chagall? W jaki sposób możemy określić styl, którym posługiwał się artysta? Kim był, co malował, jak tworzył? Muzeum Narodowe w Warszawie zakupiło 14 prac rysunkowych i graficznych tego artysty, w których połączył on różne techniki: gwasz i temperę, kredkę, ołówek i kolorowy tusz, a nawet pastel. Prace te będą pretekstem do rozmowy o artyście.

bilety do pobrania od 7 czerwca

 

 

Koordynacja: / Dział Edukacji