Dziecięce poranki on-line

Zabawy ze sztuką bez wychodzenia z domu

 

Dla tych, którzy lubią spotykać się z nami on-line, przygotowaliśmy propozycje warsztatów na platformie Zoom. Porozmawiamy o sztuce, poznamy dzieła sztuki, które znajdują się w muzeum, zaproponujemy zadania do samodzielnego wykonania w domowym zaciszu. Zapraszamy na wspólne spotkania raz w miesiącu.

 

 

Termin: niedziela, godz. 11.00

Czas trwania: ok. 50 minut

Miejsce: platforma Zoom.us

Dla kogo: dzieci w wieku 5–10 lat

Zasady udziału: bezpłatne wejściówki do pobrania on–line od wtorku poprzedzającego wydarzenie

 

 

Dodatkowe informacje:

  • link do warsztatów otrzymają Państwo dzień przed zajęciami,
  • w warsztatach można wziąć udział korzystając z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu: komputera, tabletu lub telefonu,
  • do udziału w warsztatach zachęcamy również opiekunów,
  • liczba miejsc ograniczona.

 

 

Harmonogram spotkań:

 

19 września / Anna Bilińska

Przeniesiemy się do XIX wieku, przekonamy się, jak to jest być Anną Bilińską – początkującą uczennicą w Warszawie, artystką rozpoczynającą karierę w Paryżu. Z jakimi trudnościami spotkała się malarka, co było dla niej największym wyzwaniem, co sprawiało jej największą radość.

wejściówki dostępne od 14 września

 

24 października / Xawery Dunikowski – malujący rzeźbiarz
Xawery Dunikowski znany jest przede wszystkim jako rzeźbiarz, ale był on również malarzem. Malował przez całe swoje długie życie. Przyjrzymy się portretom bliskich mu osób, dowiemy się, jaką rolę w jego twórczości odgrywała muzyka i rośliny, a na koniec razem z Dunikowskim polecimy w kosmos! W trakcie spotkania czeka na Was wiele zagadek i ćwiczeń.

wejściówki dostępne od 19 października

 

28 listopada / Na drugim planie

Weźcie do ręki lupy, lornetki i coś do pisania! Oglądając obrazy zazwyczaj zwracamy uwagę na pierwszy plan. Jednak podczas tych zajęć skupimy się na szczegółach i sprawdzimy, co kryje się na drugim, a nawet na trzecim planie. Niczym detektywi będziemy po kawałku analizować każdy, nawet najdrobniejszy, element dzieła sztuki i po kawałku „składać” je w całość. Gotowi?

wejściówki dostępne od 23 listopada

 

19 grudnia / Prawdziwa historia świętego Mikołaja

Gdzie i kiedy żył święty Mikołaj? Jakie imiona nosili Trzej Królowie i jak ich przedstawiano? Obejrzymy sceny z historii Bożego Narodzenia tworzone przez artystów różnych epok.

wejściówki dostępne od 14 grudnia

 

 

Koordynacja: / Dział Edukacji