Walentynki w MNW / 14 lutego 2014

WALENTYNKI W MNW

14 lutego / piątek / godz. 16.30
„Słynne historie miłosne”
, Urszula Król i Marzena Masłowska
Oprowadzanie przy dźwiękach wiolonczeli
Tematem spotkania walentynkowego w Muzeum będą historie miłosne, które odczytać można na obrazach w Galerii Portretu Staropolskiego i Europejskiego oraz Galerii Sztuki XIX Wieku. Poznamy postacie historyczne i literackie, ich szczęśliwe lub tragiczne losy. Oprowadzaniu towarzyszyć będzie muzyka – usłyszymy słynne utwory o tematyce miłosnej.
Zbiórka w Holu Głównym / obowiązuje bilet wstępu do Muzeum / ok. 70 min

Urszula Król – absolwentka Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat współpracuje z Działem Edukacji MNW, prowadząc wykłady na muzealnym kursie historii sztuki oraz zajęcia związane z wystawami czasowymi i innymi wydarzeniami. Zajmuje się również redakcją i tłumaczeniami z języka francuskiego książek z zakresu historii sztuki.

 

Marzena Masłowska – wiolonczelistka, swoje doświadczenie zawodowe rozpoczęła jako muzyk tutti w Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży. W tym czasie brała również udział w wielu projektach organizowanych przez Dom Pracy Twórczej w Wigrach. Miała okazję współpracować z Grzegorzem Turnauem oraz Sławkiem Wierzcholskim i Nocną Zmianą Bluesa, a także Sinfonią Vivą, Królewską Orkiestrą Symfoniczną w Wilanowie i Operą i Filharmonią Podlaską. Pełniła funkcję koncertmistrza wiolonczel w Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej.

Z okazji dnia św. Walentego w Galerii Sztuki XIX Wieku zostanie wystawiony obraz Jana Matejki Zygmunt August z Barbarą z 1867 roku.