Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Ferie w MNW / 10-23- lutego 2020

Spędź z nami ferie! Twórczo, kolorowo i aktywnie!

Wspólnie poznamy wspaniałe dzieła sztuki, odkryjemy sekrety artystów i wybierzemy się w odległe podróże.

 

Zapraszamy dzieci w wieku 5-­12 lat.

Czekamy na Was w środy, czwartki, piątki i niedziele o godz. 12.00.

 

zbiórka w Holu Głównym MNW / bilety: dziecko ­ 15 zł, opiekun ­ 15 zł / obecność opiekuna obowiązkowa / bilety online i w kasie od 4 lutego / brak możliwości kupienia biletu online oznacza, że są niedostępne również w kasie / ok. 80 min / liczba miejsc ograniczona

 

 

9 lutego

Inspiracje

Przechodząc przez muzealne galerie możemy odnieść wrażenie, że niektóre eksponowane tam dzieła są do siebie podobne. Czy oznacza to, że artyści kopiowali  swoje obrazy, a może mieli tych samych nauczycieli? Czy artyści mogą malować tak samo? Może bracia Maksymilian i Aleksander Gierymscy wzorowali się na sobie? Co łączy Władysława Ślewińskiego i Tadeusza Makowskiego? Jeżeli nie jesteście pewni odpowiedzi, to poszukajcie ich razem z nami. Wtedy dowiecie się, co znaczy słowo ­ inspiracja.

 

12 lutego

Zimowe zabawy

Marzycie o białej zimie? Macie ochotę na zabawy na białym puchu? Zastanawiacie się jakich kolorów użyć do namalowania śniegu? Zapraszamy na zimowe zabawy wśród „zimnych” pejzaży!

 

13 lutego

Wielkie meblowanie

Wyobraźmy sobie, że pewien tajemniczy magnat poprosił nas o umeblowanie swojego pałacu. Zwiedzając Galerię Sztuki Dawnej postaramy się wybrać dla niego odpowiednią zastawę stołową, meble i tkaniny, aby jego siedziba była piękna, wygodna, a zebrane w niej przedmioty służyły rozrywce i nauce.

 

14 lutego

Z wizytą u Matejki

Obrazy Jana Matejki przedstawiają najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Dowiemy się, skąd Matejko czerpał wiedzę i do czego używał swojego Skarbczyka. Poznamy rodzinę mistrza Jana i ciekawostki z jego życia. Przyjrzymy się bliżej jego dziełom.

 

16 lutego

Świat mitycznych bohaterów

Mity antyczne od zawsze były natchnieniem dla twórców dzieł sztuki. Jak przedstawiano historię bogów, a po czym rozpoznać herosa? Czy wiecie, kim był Zeus, jak wyglądała Atena i jaki problem miał Parys? Na wszystkie pytania odpowiemy podczas niedzielnego spotkania.

 

19 lutego

Moje muzeum

W czasie wędrówki po galeriach porozmawiamy o tym, czym jest muzeum i jakie pełni funkcje. Dowiemy się kto w nim pracuje i nauczymy się muzealnego słownika. Poznamy różnicę między zabytkiem a eksponatem i odpowiemy na pytanie: co to jest arcydzieło? A na koniec zajęć zaprojektujemy własne muzeum.

 

20 lutego

Górskie wyprawy

Góry zawsze fascynowały poszukiwaczy przygód, w tym artystów. Malarze z pasją oddawali się górskim wędrówkom, niebezpiecznej wspinaczce, często przecierali nowe szlaki. Szkicowali i malowali przy tym, aby uchwycić ich. Czy udało im się, w tworzonych przez nich dziełach sztuki, zawrzeć miłość do gór?

 

21 lutego

W pracowni malarza i rzeźbiarza

Jak wygląda pracownia malarska? Jakimi narzędziami posługuje się rzeźbiarz? Czym jest talent? Jak powstają obrazy? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania i stworzymy własne dzieła sztuki.

 

23 lutego

Najmniejsze dzieło sztuki

Talent, kunszt, cierpliwość ­ to niewątpliwie cechy artystów wykonujących najdrobniejsze nawet dzieła sztuki. Jesteście ciekawi co stworzyli? Jakiego typu dzieła znajdziemy w muzeum? Odkryjmy najmniejsze nawet sekrety.

 

 

Koordynacja: / Dział Edukacji