Audioprzewodniki dla dzieci

Przygotowane przez Dziecięcą Radę Muzealną

Muzeum Narodowe w Warszawie oddaje głos dzieciom! Od soboty 8 grudnia Muzeum będzie można zwiedzić z audioprzewodnikami przygotowanymi przez Dziecięcą Radę Muzealną. Dzieci w wieku 10–14 lat wybrały najbardziej interesujące ich dzieła sztuki prezentowane w galeriach stałych MNW. Członkowie Rady wybrali ponad 50 obiektów. Opowiedzieli o nich własnymi słowami. W każdej galerii obiekty dobrane zostały według innego klucza. Tak powstały audioprzewodniki od dzieci dla dzieci.
 
W premierowy weekend (8–9 grudnia) w godz. 10.00-16.00 zapraszamy do poznania członków i koordynatorki Dziecięcej Rady Muzealnej. Na hasło „Dziecięca Rada Muzealna” przez cały weekend audioprzewodniki będą udostępniane za darmo, a dla pierwszych 20 osób członkowie Rady przygotowali niespodzianki. Dołączcie do wydarzenia na portalu Facebook.
 
Więcej o Dziecięcej Radzie Muzealnej:
Dziecięca Rada Muzealna to my. Nagraliśmy audioprzewodniki dla dzieci po Muzeum Narodowym w Warszawie. Przygotowywaliśmy je przez cały rok. Wybraliśmy najciekawsze obrazy i rzeźby. Próbowaliśmy zrobić je zrozumiale i ciekawie dla Was. Mamy nadzieję że się Wam spodobają – mówią Zosia, Maja, Kalina, Karol, Kostek, Ziemek, Tosia, Hania, Nastazja, Marta, Martyna, Gabrysia, Wiktoria, Tola i Julka.