Varia

The ″Anything Goes″ Museum

The ″Anything Goes″ Museum, edited by Agnieszka Morawińska, translation: Aleksandra Szkudłapska, graphic design: Maria Bukowska, s. 100, il., Warsaw 2017, ISBN 978-83-7100-406-3

 

 

 

 

 

 

 

 


Projekt edukacyjny W Muzeum wszystko wolno przeprowadzony przez Muzeum Narodowe w Warszawie i uwieńczony przygotowaną przez dzieci wystawą pod tym samym tytułem wzbudził duże zainteresowanie w Polsce i za granicą. Odpowiadaliśmy na liczne pytania i przyjmowaliśmy wielu gości, których reakcje były dla nas w najwyższym stopniu satysfakcjonujące. Ponieważ wydawnictwo towarzyszące wystawie ukazało się tylko po polsku, co bardzo ograniczyło jego zasięg, postanowiliśmy przedstawić nasze przedsięwzięcie  w publikacji anglojęzycznej, w nadziei, że może stać się inspiracją dla innych, podobnych inicjatyw.


Każde muzeum ma swoją specyfikę i działa w innym otoczeniu, dlatego nie polecamy powtarzania naszego doświadczenia w tym samym kształcie. Wszakże, wychodząc z podobnych założeń, można podjąć interesujące i przynoszące wielkie korzyści wyzwanie.

cena: 40 zł