Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Teraz w muzeum

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 01 02 03 04 05

SŁUCHY – KONCERTY DO ZWIEDZANIA / Krzewiński i Zapała

2019-11-02 / 20:00
godz. 20:00 
Wydarzenie z cyklu SŁUCHY – KONCERTY DO ZWIEDZANIA / EDYCJA 3
 
Kuba Krzewiński – Contre 2
Rafał Zapała –  Kwadraty na trójkąty
Rafał Zapała – No meaning detected 
Kuba Krzewiński – Contre 1
 
wykonanie: Anna Kwiatkowska, Emilia Sitarz, Kuba Krzewiński, Michał Pepol, Miłosz Pękala,  Rafał Zapała, Hubert Zemler
reżyseria dźwięku: Robert Migas
reżyseria przestrzeni: Przemek Klonowski
 
Do you miss your pre-internet brain/ knowledge/ art  – inspiracją do utworu No meaning detected Rafała Zapały są obrazy-slogany Douglasa Couplanda. W czasie wykonania uczestniczysz w dialogu z wykonawczynią/cą i syntezatorem mowy. Choć to w zasadzie bez znaczenia … Jest to utwór tautologiczny. Obraz, dźwięk i tekst ma(ł)pują się nawzajem, jak w viralowej zabawie z podkładaniem muzyki pod wypowiedzi polityków.  
 
Kwadraty na Trójkąty to kompozycja archaizująca, przywołująca historyczny dylemat sprzed stu lat. Czyli też rocznica. Chodzi o rozterki Kazimierza Malewicza związane z narodzinami suprematyzmu, sztuki nieprzedstawiającej, z powstaniem "Czarnego kwadratu na białym tle" (1915) i kolejnych obrazów "geometrycznych”. Czym mógł być konflikt między "przedstawianiem" a "nieprzedstawianiem" w sztuce dźwięku? W Kwadratach...przybiera on formę walki, gdzie po jednej stronie mamy linearną narrację z romantycznym rodowodem (na trójkąt solo) po drugiej zaś intensywny, rozpędzony moment zatrzymania czasu - "dynamistatyczny" czarny kwadrat.
 
Contre* No. 1 & 2 Kuby Krzewińskiego (*contre - (fr.) przeciw, na przeciwko) opowiada o kontrach i kontrastach, punktach kontaktu i kontrapunktach, o pozycjach i opozycjach. Cykl duetów instrumentalnych z uwypuklonym pierwiastkiem performatywnym. W którym eksplorowany jest temat dotyku w muzyce, a także specyficzna relacja performer-instrument. W utworach tych  kompozytor kontynuuje swoje zainteresowania fizycznością dźwięku oraz obecnością ciała w muzyce. Poprzez nietradycyjne wykorzystanie instrumentów oraz elektroniki - mikrofonów kontaktowych umieszczonych na ciałach wykonawców oraz transducerów na instrumentach - w utworach na nowo eksplorowana jest intymność relacji instrument - performer.

Kuba Krzewiński – kompozytor, twórca instalacji dźwiękowych. Ukończył z wyróżnieniem Szkołę Muzyczną w Łodzi w klasie skrzypiec prof. Iwony Wojciechowskiej, studiował kompozycję u prof. Zygmunta Krauzego na Akademii Muzycznej w Łodzi, u Yannisa Kyriakidesa w Królewskim Konserwatorium w Hadze oraz w klasie prof. Marka Andre oraz prof. Manosa Tzangarisa w Hochschüle für Musik w Dreźnie.
 Jego twórczość oscyluje wokół zagadnienia dotyku: jako genezy dźwięku oraz sposobu jego percepcji, jako relacji performer-instrument oraz jako medium komunikacji społecznej. Poprzez stosowanie środków performatywnych, multimediów i odniesień taktylnych proponuje publiczności nowe sposoby kontaktu z muzyką oraz z cielesnością.
Jego utwory były wykonywane na wielu festiwalach w Europie i w Azji we współpracy z m.in.: Musik Fabrik, Kompopolex Ensemble, NEMØ Ensemble z Belgii, Ensemble Royaal z Holandii, duet Kwiatkowska / Pałosz. W 2019 otrzymał Förderpreis für Junge Komponisten przyznaną przez saksoński oddział Deutsche Komponistenverband. W 2018 został zaliczony do grona 10 najbardziej obiecujących kompozytorów/ek według culture.pl.
 
Rafał Zapała – kompozytor, artysta dźwięku, improwizator, doktor habilitowany sztuki muzycznej. Nie dostrzega granic pomiędzy muzyką poznaną poprzez akademickie wykształcenie, muzyczne doświadczenia kontrkultury i współpracy z artystami z innych dziedzin sztuki. Jego muzyka jest prezentowana na festiwalach muzyki współczesnej, w jazzowych klubach, na scenach muzyki eksperymentalnej oraz w otwartych przestrzeniach miejskich. Ukończył studia z kompozycji muzyki (magister, doktor, habilitacja) i dyrygentury chóralnej (magister). Uczestniczył w kursach, m.in.: K. Stockhausena (Kürten 2008), Acanthes Courses (Metz, 2010 z IRCAM, T. Murailem, B.Furrerem), Darmstadt Summer Courses, warsztaty z P.Oliveros, A.Lucier, (STEIM), Z. Karkowskiego i innych. Artysta–Rezydent m.in.: w Stanford University–CCRMA (01-03.20014), CK „Zamek” (2014), rezydent Filharmonii Świętokrzyskiej (2014/2015), ZK/U Berlin (2016). Założyciel i prezes fundacji an_ARCHE NewMusicFoundation oraz wielu zespołów i projektów muzycznych (z muzyką współczesną komponowaną, improwizowaną, elektroniczną, eksperymentalną).
 
Emilia Sitarz  –  pianistka, kurator programowy festiwalu Kwadrofonik oraz cyklu koncertowego Słuchy – koncerty do zwiedzania. Stypendystka Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy w 2019 roku. Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie oraz mistrzowskich studiów podyplomowych w Hochschule für Musik w Rostocku. Laureatka kilkunastu międzynarodowych konkursów i nagród za działalność kulturalną i fonograficzną, m.in. Paszportu „Polityki”, Fryderyk, Folkowy Fonogram Roku, Złota Płyta, Pizzicato Award. Od 20 lat tworzy Lutosławski Piano Duo, a od 2005 także zespół Kwadrofonik. Jest autorką specjalnych koncertów edukacyjnych z muzyką współczesną dla dzieci i młodzieży. Prowadzi kursy mistrzowskie z zakresu duetu fortepianowego oraz wykłady o współczesnych fortepianowych  technikach wykonawczych. Występowała w takich salach jak: Filharmonia Berlińska, Carnegie Hall, Chicago Symphony Center, Filharmonia Narodowa, Jerusalem Symphony Center, Studio Koncertowe PR im. W. Lutosławskiego, Beijing Concert Hall w Pekinie, Izumi Hall, NOSPR. Dokonała kilkudziesięciu premier utworów polskich kompozytorów, wśród których znalazły się Różnia i III Symfonia W.Z. Zycha, Koncert na dwa fortepiany, M. Małeckiego, September W. Blecharza, Fuori – Koncert na dwa fortepiany  M. Jabłońskiego, utwory kameralne M. Laskowskiego, K. Szwed, J. Stanley, W.Z. Zycha, K. Krzewińskiego. Dokonała nagrań radiowych i telewizyjnych (Polska, Czechy, Izrael, Chiny, EBU). W pracy ze swoimi zespołami łączy wykonawstwo muzyki klasycznej (Lutosławski Piano Duo jest jedynym wykonawcą wersji na dwa fortepiany i orkiestrę Fantazji „Wędrowiec” oraz Koncertu na dwa fortepiany Macieja Małeckiego), wykonawstwo muzyki najnowszej oraz inspiracje polską muzyką tradycyjną. W autorskich projektach muzycznych często nawiązuje współpracę z osobowościami muzyki pop, jazzu oraz folku (D. Miśkiewicz, A. Rojek, A. Strug). Wzięła udział w nagraniu ośmiu płyt, opublikowanych m.in. przez Polskie Radio, Sony, Universal Music Polska, Bôłt Records. Dwie kolejne ukażą się w listopadzie tego roku (Incorporate i Urlicht). W sezonie 2019/2020  wraz ze swoimi zespołami, na zaproszenie festiwalu Sacrum Profanum oraz Donaueschingen Festival, podjęła pracę z kompozytorami zagranicznymi, m.in Patrickiem Higgins’em, Angelicą Castello oraz Laure M. Hiendl.
 
Michał Pepol – wiolonczelista, aranżer, członek Royal String Quartet, swoich sił próbuje też jako kompozytor. Autor takich projektów jak „Dźwięk odnaleziony” we współpracy z Pawłem Bownikiem (2016), Milczenie syren w duecie z Magdaleną Cielecką, czy Among Angels (2017). Od 2012 związany z Nowym Teatrem w Warszawie, występuje w spektaklu K. Warlikowskiego Francuzi (scena koncertu). Współpracuje z wieloma artystami, m.in. z Natalią Przybysz, Kubą Krzewińskim (DVD Contre dla Bołt Records 2019), Stanisławą Celińską, Agatą Zubel. Z Bartkiem Wąsikiem współtworzy Dwóchgłos; jest członkiem tria Trimagine (II nagroda oraz Nagroda specjalna im. Czesława Niemena na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia Nowa Tradycja w maju 2019). Dokonał wielu nagrań muzyki teatralnej i filmowej (m.in. Twarz Małgorzaty Szumowskiej, Holzwege Tomasza Cyza), a swoje recitale zarejestrował dla TVP Kultura. 
 
Hubert Zemler – warszawski perkusista, kompozytor i improwizator. Angażuje się w projekty z pogranicza muzyki współczesnej i improwizacji oraz we wszelkie inne formy aktywności perkusyjnej.  Poza solowymi projektami często udziela się jako perkusista akompaniujący.  Współpracował między innymi z Felixem Kubinem, Toddem Bartonem, Jonem Gibsonem, Evanem Ziporynem, Gyanem Rileyem, Johnem Tilbury, Agusti Fernandezem, Wacławem Zimplem (trio LAM), Raphaelem Rogińskim, Kamilem Szuszkiewiczem (Zebry a Mit, Istina) zespołem muzyki współczesnej Hashtag Ensemble czy grupą Mitch&Mitch. 
Anna Kwiatkowska - ma w repertuarze  wybitne pozycje współczesnego repertuaru skrzypcowego oraz utwory napisane dla niej przez czołowych polskich kompozytorów. Współtworzy duet z wiolonczelistą Mikołajem Pałoszem. Koncertowała m.in. w Kopenhadze, Bendigo International Festival of Exploratory Music w Australii, Festiwalu Muzyki Kameralnej w Pekinie,  Festiwalu Audio Art w Krakowie,  Musica Polonica Nova we Wrocławiu, Poznańskiej Wiośnie Muzycznej i na  Warszawskiej Jesieni. Współpracowała z MusikFabrik w Kolonii, jednym z najsłynniejszych zespołów muzyki nowej. Jest współorganizatorem warsztatów muzyki współczesnej dla młodzieży w ramach cyklu Dźwiękowisko. Jej płyta Eidos została nominowana do Nagrody Fryderyk 2017 w kategorii muzyki kameralnej. Jest autorką filmów wprowadzających w zagadnienie współczesnej muzyki na skrzypce opublikowanych przez Narodowy Instytut Audiowizualny. Gra  z warszawskim zespole Chain Ensemble kierowanym przez Andrzeja Bauera. 
 
Magda Kordylasińska –  pochodzi ze Szczecina. Naukę gry na perkusji rozpoczęła w wieku 18 lat w klasie perkusji mgr Dariusza Jagiełło. W 2006 r. z wyróżnieniem ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiowała także w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Kopenhadze, w klasie perkusji  prof. Gerta Mortensena. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów oraz stypendiów. Współpracowała z orkiestrą Filharmonii Narodowej, Sinfonia Varsovia Sinfonia Baltica, The Royal String Quartet, Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Filharmonii Szczecińskiej oraz tak wybitnymi solistami, jak Marta Klimasara, John Beck, Emmanuel Sejourne i Steven Schick.  Droga artystyczna Magdaleny, to przede wszystkim muzyka kameralna XX i XXI wieku. Od 2002 r. współpracuje z Miłoszem Pękalą, z którym tworzą duet perkusyjny Hob-beats – obecnie PękalaIKordylasińskaIPękala.  Magdalena współtworzy również kwartet Kwadrofonik (dwa fortepiany, dwie perkusje), z którym koncertuje na całym świecie (Polska, Niemcy, Rosja, Brazylia, Izrael, Japonia) wykonując transkrypcje, własne kompozycje kwartetu – opracowania polskich melodii i pieśni ludowych – Folklove, Requiem Ludowe oraz utwory napisane w XX i XXI wieku. Na swoim koncie kwartet ma wiele premierowych wykonań zamówionych dla zespołu utworów.  Za płyty Folklove oraz Requiem Ludowe z udziałem Magdaleny, zespół Kwadrofonik otrzymał Folkowy Fonogram Roku. Z kolei w 2014 roku,  album Lutosławski Tuwim, piosenki nie tylko dla dzieci, którą zespół nagrał wraz z Dorotą Miśkiewicz, otrzymał status Złotej Płyty. Magdalena prowadzi również działalność dydaktyczną. Od wielu lat jest nauczycielem w ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie a od 2018 jest także wykładowcą perkusji w Akademii Sztuki w Szczecinie. 
 
premiera płyty DVD Incorporate wydawnictwa BÓŁT
 
Projekt dofinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa

Dodaj do mojego kalendarza google

Pozostałe wydarzenia miesiąca

Królikarnia
2019-11-02 / 20:00

SŁUCHY – KONCERTY DO ZWIEDZANIA / Krzewiński i Zapała

godz. 20:00  Wydarzenie z cyklu SŁUCHY – KONCERTY DO ZWIEDZANIA / EDYCJA 3   Kuba Krzewiński – Contre 2 Rafał Zapała –  Kwadraty na...
Królikarnia
2019-11-03 / 12:00

NIE MAMY NA TO CZASU! / Warsztaty muzyczne dla dzieci i rodziców

godz. 12.00 Prowadząca: Emilia Sitarz   Czas jest naszym towarzyszem od początku istnienia wszechświata. Jest z nami zawsze, ale my rzadko zwracamy na niego uwagę –...
MNW
2019-11-03 / 12:00

RODZINNE NIEDZIELE W MNW / Warszawa – miasto historii, legend i ludzi

godz. 12:00  Spotkanie z cyklu Rodzinne niedziele w MNW    Poznamy Warszawę uwiecznioną na obrazach Canaletta, Aleksandra Gierymskiego, Władysława Podkowińskiego i...
MNW
2019-11-03 / 13:00

NIEDZIELNE OPROWADZANIA PO WYSTAWIE / Pokazy z cyklu „Skarby MNW"

godz. 13.00   Z okazji przypadającej w tym roku 450. rocznicy śmierci Bruegela oraz 350. rocznicy śmierci Rembrandta MNW wpisuje się w międzynarodowe obchody uczczenia obu...
MNW
2019-11-03 / 13:00

NIEDZIELNE OPROWADZANIA PO WYSTAWIE / Splendor i finezja. Duch i materia w...

godz. 13.00   Oprowadzanie po wystawie Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce Korei    zbiórka w Holu Głównym / bilety (25 zł i 15...
Królikarnia
2019-11-03 / 20:00

SŁUCHY – KONCERTY DO ZWIEDZANIA / Philip Glass – The Hours

godz. 20:00  Wydarzenie z cyklu SŁUCHY – KONCERTY DO ZWIEDZANIA / EDYCJA 3   Koncert będzie nagrywany. Bardzo prosimy o punktualność. Osoby...
MNW
2019-11-05 / 13:00

MUZEALNE WTORKI / Grunwald Matejki

godz. 13:00  Spotkanie z Maciejem Marciniakiem z cyklu Muzealne wtorki    Bitwa pod Grunwaldem Jana Matejki jest chyba najbardziej rozpoznawalnym rodzimym...
MNW
2019-11-05 / 16:00

KURS HISTORII SZTUKI / Późne średniowiecze

godz. 16.00 i 18.00 wykład dr Kamila Kopanii w ramach cyklu Od piramid do abstrakcji   Na przykładzie rzeźby i malarstwa dojrzałego i późnego średniowiecza...
MNW
2019-11-07 / 11:30

MAMY w Muzeum / Modne mieszczaństwo

godz. 11:30 Prowadząca: dr Magdalena Bialic Spotkanie z cyklu MAMY w Muzeum    Rozkwitające miasta XVII-wiecznej Holandii były skupiskiem najrozmaitszych...
MNW
2019-11-07 / 17:00

WARSZTATY DLA OSÓB NIEWIDOMYCH / Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce...

godz. 17:00    Spacer po wystawie, dostosowany do potrzeb osób z dysfunkcją wzroku. Ekspozycja dzieł z Koreańskiego Muzeum Narodowego w Seulu przybliży sięgającą...
MNW
2019-11-07 / 18:00

WYKŁAD CZWARTKOWY / Musok – w świecie koreańskiego szamanizmu

godz. 18.00 Wykład Justyny Najbar-Miller towarzyszący wystawie Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce Korei    Ślady szamanizmu na Półwyspie...
MNW
2019-11-07 / 18:30

WIECZORY W MUZEUM / Uwodzić, olśniewać, pieścić – dłonie w dziełach sztuki z...

godz. 18:30  Spotkanie z cyklu Wieczory w Muzeum z Pawłem Bieniem    Cokolwiek nie zostałoby dotknięte przez legendarnego króla Midasa zamieniało...
MNW
2019-11-08 / 16:00

KURS HISTORII SZTUKI / Rembrandt van Rijn

godz. 16.00 i 18.00 wykład Przemysława Głowackiego w ramach cyklu Wielcy twórcy   Rembrandt van Rijn, którego  350-ta rocznica śmierci przypada w...
MNW
2019-11-10 / 12:00

RODZINNE NIEDZIELE W MNW / Tajemnice artystów

godz. 12:00  Spotkanie z cyklu Rodzinne niedziele w MNW    Jan Matejko, Jacek Malczewski i Józef Mehoffer – trzej krakowscy artyści żyjący w...
MNW
2019-11-10 / 13:00

WYKŁADY NIEDZIELNE / Odkryj kulturę i sztukę Korei

godz. 13:00  Prowadzące: Romualda Radwańska, Wioletta Cicha   Wykład wprowadzi słuchaczy w tematykę wystawy Splendor i Finezja. Duch i materia w sztuce Korei....
MNW
2019-11-12 / 13:00

MUZEALNE WTORKI / Bitwa pod Orszą

godz. 13:00  Spotkanie z Maciejem Marciniakiem z cyklu Muzealne wtorki    Obraz przypisywany malarzowi z kręgu Lukasa Cranacha Starszego jest...
MNW
2019-11-12 / 16:00

KURS HISTORII SZTUKI / Średniowiecze w Polsce

godz. 16.00 i 18.00 wykład Doroty Płuciennik w ramach cyklu Od piramid do abstrakcji   Przedstawimy główne nurty i najważniejsze zabytki architektury i rzeźby...
MNW
2019-11-14 / 11:30

MAMY w Muzeum / Kobiety-artystki

godz. 11:30 Prowadząca: Romualda Radwańska Spotkanie z cyklu MAMY w Muzeum    Nietrudno zauważyć, że autorami dzieł  eksponowanych w muzealnych galeriach...
MNW
2019-11-14 / 18:00

WYKŁAD CZWARTKOWY / Trzy zasady postępowania samgang: interpretacja postaw...

godz. 18.00 Wykład Kamili Kozioł towarzyszący wystawie Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce Korei    Trzy zasady postępowania samgang opisują...
Muzeum Plakatu
2019-11-15 / 10:00 - 2020-03-01 / 16:00

Wystawa TOŻSAMOŚĆ POLSKA

15 listopada 2019  – 1 marca 2020  Galeria Frormat B1 i Galeria Format B2 Kurator: Mariusz Knorowski    wernisaż: 14 listopada 2019   Wystawa...
MNW
2019-11-15 / 16:00

KURS HISTORII SZTUKI / Peter Paul Rubens

godz. 16.00 i 18.00 wykład Haliny Polak w ramach cyklu Wielcy twórcy   Książę malarzy – jeden z najwybitniejszych twórców epoki baroku....
MNW
2019-11-15 / 16:00

OTWARTE WARSZTATY DLA NAUCZYCIELI / Sztuka Korei. Spotkanie na wystawie...

godz. 16:00  Spotkanie z Pawłem Masłowskim z cyklu Otwarte warsztaty dla nauczycieli    Bezpłatne warsztaty w Muzeum Narodowym w Warszawie umożliwiają uczestnikom...
MNW
2019-11-16

WARSZTATY TECHNIK MALARSKICH I RYSUNKOWYCH / Spotkanie II. Po prostu człowiek!

godz. 16.00 Warsztaty technik malarskich i rysunkowych    Najpopularniejszym spośród wszystkich malarskich tematów jest człowiek: pojawia się na obrazach...
Muzeum Plakatu
2019-11-16 / 12:00

TOŻSAMOŚĆ POLSKA. Oprowadzanie kuratorskie.

  OPROWADZANIE KURATORSKIE  16 listopada / sobota / godz. 12.00 Zwiedzanie wystawy z kuratorem Mariuszem Knorowskim.   BILETY DO NABYCIA W KASIE MUZEUM PRZED...
MNW
2019-11-16 / 12:00

WYKŁAD SPECJALNY / Ways of Seeing: the reception and appreciation of...

godz. 12.00 Wykład dr Erika Hinterdinga, kuratora Zbioru Druków w Rijksmuseum   Trudno przecenić wartość graficznego dorobku Rembrandta. W swojej pracy podejmował...
MNW
2019-11-16 / 16:00

OPROWADZANIE W PJM / Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce Korei

godz. 16:00  Oprowadzanie po wystawie Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce Korei   zbiórka w Holu Głównym / bezpłatne wejściówki...
MNW
2019-11-17 / 12:00

RODZINNE NIEDZIELE W MNW / Koreańskie opowieści o zwierzętach

godz. 13:00  Spotkanie z Romualdą Radwańską z cyklu Rodzinne niedziele w MNW towarzyszące wystawie Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce Korei we...
MNW
2019-11-17 / 13:00

WYKŁADY NIEDZIELNE / Odkryj kulturę i sztukę Korei

godz. 13:00  Prowadzące: Romualda Radwańska, Wioletta Cicha   Wykład wprowadzi słuchaczy w tematykę wystawy Splendor i Finezja. Duch i materia w sztuce Korei....
MNW
2019-11-17 / 13:00

WYKŁAD W PJM / Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce Korei

godz. 13:00  Wykład wprowadzający w tematykę wystawy Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce Korei     Kino MUZ / wstęp wolny / bezpłatne...
MNW
2019-11-19 / 13:00

MUZEALNE WTORKI / „Szarże” pod Somosierrą

godz. 13:00  Spotkanie z Maciejem Marciniakiem z cyklu Muzealne wtorki    Wszyscy słyszeliśmy o zwycięstwie polskich szwoleżerów, które...
MNW
2019-11-19 / 16:00

SZTUKA DLA WNUKA / Wyprawa w nieznane

godz. 16:00  Spotkanie z cyklu Sztuka dla wnuka dla dziadków z wnukami w wieku 5–12 lat   Dziadkowie pokazują dzieciom świat. Opowiadają im...
MNW
2019-11-19 / 16:00

KURS HISTORII SZTUKI / Sztuka renesansu cz. I

godz. 16.00 i 18.00 wykład Katarzyny Kawki w ramach cyklu Od piramid do abstrakcji   Od Masaccia do Bruegla. Od Florencji do Antwerpii. Kolejne dwa spotkania będą...
MNW
2019-11-21 / 11:30

MAMY w Muzeum / Modne mieszczaństwo

godz. 11:30 Prowadząca: dr Magdalena Bialic Spotkanie z cyklu MAMY w Muzeum    Rozkwitające miasta XVII-wiecznej Holandii były skupiskiem najrozmaitszych...
MNW
2019-11-21 / 14:45

Seminarium międzynarodowe / W kręgu Rafaela Santi i mocy oddziaływania jego...

godz. 14:45 Seminarium towarzyszące otwarciu pokazu „Portret Młodzieńca” / W poszukiwaniu zaginionego arcydzieła Rafaela organizowane we współpracy z...
MNW
2019-11-21 / 18:15

WYKŁAD CZWARTKOWY / Dostrzec – uchwycić – zawłaszczyć. Korea okiem kamery...

godz. 18.15 - Wyjątkowo wykład zaczyna się kwadrans później Wykład Weroniki Kobylińskiej towarzyszący wystawie Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce...
MNW
2019-11-22 / 16:00

KURS HISTORII SZTUKI / Leonardo da Vinci

godz. 16.00 i 18.00 wykład Przemysława Głowackiego w ramach cyklu Wielcy twórcy   Uważany za największego geniusza, nie tylko epoki renesansu, Leonardo da...
MNW
2019-11-23 / 18:30

KONCERT MUZYKI KLASYCZNEJ Z CYKLU SOUNDS OF ART / Schubertiada – Misera...

godz. 18.30   Muzeum Narodowe w Warszawie i Fundacja Lakmé-Art zapraszają na kolejny w tym sezonie koncert z cyklu Sounds of Art. Podczas koncertu publiczność będzie...
Muzeum Plakatu
2019-11-24 / 12:00 - 2019-11-24 / 14:00

Niedzielny dyżur przewodnicki na wystawie TOŻSAMOŚĆ POLSKA.

NIEDZIELNY DYŻUR PRZEWODNICKI  24 listopada / godz. 12.00 – 14.00   Zapraszamy do odwiedzania wystawy w niedzielne popołudnie. Między godzinami 12.00 a 14.00 ...
MNW
2019-11-24 / 12:00

RODZINNE NIEDZIELE W MNW / Sztuka w związku z naturą

godz. 12:00  Spotkanie z cyklu Rodzinne niedziele w MNW    Czy natura jest nam potrzebna i czy całkowicie podlega człowiekowi? Jak żyć z nią w harmonii? Jak ją...
MNW
2019-11-24 / 13:00

NIEDZIELNE OPROWADZANIA PO WYSTAWIE / Splendor i finezja. Duch i materia w...

godz. 13.00   Oprowadzanie po wystawie Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce Korei    zbiórka w Holu Głównym / bilety (25 zł i 15...
MNW
2019-11-24 / 15:00

OPROWADZANIE KURATORSKIE / „Portret Młodzieńca” – w poszukiwaniu zaginionego...

godz. 15.00   Zwiedzanie pokazu z jego pomysłodawcą – dyrektorem MNW Jerzym Miziołkiem. Prezentacja obejmuje dzieła malarskie i graficzne powstałe w kręgu oddziaływania...
MNW
2019-11-24 / 18:15

Wieczór koreańskich baśni i legend

godz. 18:15  Spotkanie z Michałem Malinowskim towarzyszące wystawie Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce Korei   Na program wieczoru składa się...
MNW
2019-11-26 / 13:00

MUZEALNE WTORKI / Obrazy historii Józefa Brandta

godz. 13:00  Spotkanie z Maciejem Marciniakiem z cyklu Muzealne wtorki    Józef Brandt słynął m.in. z przedstawień bitew i starć, które...
MNW
2019-11-26 / 16:00

KURS HISTORII SZTUKI / Sztuka renesansu cz. II

godz. 16.00 i 18.00 wykład Katarzyny Kawki w ramach cyklu Od piramid do abstrakcji   Od Masaccia do Bruegla. Od Florencji do Antwerpii. Kolejne dwa spotkania będą...
MNW
2019-11-27 / 17:00

SPOTKANIA Z GRAFIKĄ I RYSUNKIEM / Grafika w ikonosferze minionych epok

godz. 17:00  Prowadząca: Joanna Sikorska Wydarzenie z cyklu Spotkania z grafiką i rysunkiem    Jakie funkcje pełniła dawna grafika? A może należy zadać...
MNW
2019-11-28 / 11:30

MAMY W Muzeum / Kobiety na miarę czasów – wiek splendoru

godz. 11:30 Prowadząca: Monika Miżołębska Spotkanie z cyklu MAMY w Muzeum    W Galerii Sztuki Dawnej można podziwiać wizerunki dwóch królowych:...
Królikarnia
2019-11-28 / 12:00

MUZEALNY CZWARTEK / Oprowadzanie po wystawie

godz. 12:00  Oprowadzanie po wystawie Agnieszka Brzeżańska / Cała Ziemia parkiem narodowym    Cała Ziemia parkiem narodowym to wpadający w ucho slogan, ale czy...
MNW
2019-11-28 / 18:30

WIECZORY W MUZEUM / Od kamieni paleolitu po złote korony Silla

godz. 18.30 Wykład Wioletty Cichej z cyklu Wieczory w Muzeum, towarzyszący wystawie Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce Korei    W jaskiniach...
MNW
2019-11-29 / 16:00

KURS HISTORII SZTUKI / Giovanni Lorenzo Bernini

godz. 16.00 i 18.00 wykład Doroty Płuciennik w ramach cyklu Wielcy twórcy   Giovanni Lorenzo Bernini to artysta uniwersalny i wszechstronny na sposób...
MNW
2019-11-30 / 16:00

WYKŁAD SPECJALNY / Hansik, czyli więcej niż tylko kuchnia...

godz. 16.00 Wykład Inessy Kim towarzyszący wystawie Splendor i finezja. Duch i materia w sztuce Korei   Wykład przybliży historię kuchni koreańskiej. Słuchacze poznają...