Informacje dla gości z niepełnosprawnością

Muzeum Narodowe w Warszawie dokłada wszelkich starań, aby być miejscem dostępnym i przyjaznym dla wszystkich.
W galeriach MNW odbywają się spotkania tłumaczone na Polski Język Migowy (PJM) oraz warsztaty dla osób z dysfunkcją wzroku. Informacje o tych wydarzeniach są regularnie publikowane w panelu „Aktualności” na stronie głównej i na podstronie „Wydarzenia”.

Muzeum regularnie angażuje się w takie inicjatywy jak Tydzień Kultury bez Barier oraz Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i ich Opiekunów.
W latach 2009–2011 MNW realizowało bardzo udany projekt „Muzeum na wynos”. Celem projektu było wyjście z ofertą kulturalną poza siedzibę muzeum i dotarcie także do tych odbiorców, którzy z powodu niepełnosprawności, choroby lub sytuacji życiowej nie mogą uczestniczyć w zajęciach organizowanych galeriach. Więcej informacji o „Muzeum na wynos” znajdą Państwo na stronie www.muzeumnawynos.mnw.art.pl.

W ramach projektu „Poza ciszą i ciemnością”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a zrealizowanego przez Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, powstały audiodeskrypcje wybranych obiektów z kolekcji MNW. Już teraz można ich posłuchać tutaj, wkrótce będę one dostępne także w audioprzewodnikach MNW.  

Przed bramą gmachu MNW znajduje się kilka miejsc parkingowych (płatnych w parkomatach według stawek władz miejskich), a do budynku prowadzi wygodny podjazd. W gmachu znajdują się windy oraz toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Dokładna specyfikacja wind i podnośników znajduje się tutaj.

 

Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania:

Anna Knapek
e-mail:
tel. + 48 22 621 10 31 wew. 227