Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zespół

Bożena Pysiewicz

 

Historyczka sztuki, edukatorka, kustosz Muzeum Narodowego w Warszawie, z którym związana jest od 1996 roku. Autorka i koordynatorka programów edukacyjnych do galerii stałych i wystaw czasowych w Muzeum Narodowym w Warszawie i jego oddziale Muzeum Plakatu w Wilanowie. Zainicjowała rozwój wolontariatu w MNW.  Autorka nowatorskich projektów z zakresu edukacji kulturalnej opartych na działaniach partycypacyjnych wielokrotnie nagradzanych Warszawską Nagrodą Edukacji Kulturalnej, nagrodą Wierzba czy Sybillą. Trenerka i autorka modułów szkoleniowych Echocast oraz stypendystka MKiDN w dziedzinie upowszechniania kultury.  Autorka publikacji i artykułów z zakresu muzealnictwa i edukacji muzealnej. Prowadzi cykle szkoleniowe dla nauczycieli, muzealników jak również pracowników sektora kultury. Działania edukacyjne w Muzeum Narodowym w Warszawie i Muzeum Plakatu buduje na wykorzystywaniu potencjału zbiorów oraz szerokiej współpracy międzyinstytucjonalnej.

 

Edyta Rubka-Kostyra

 

Archeolog, edukatorka, adiunkt w Muzeum Narodowym w Warszawie, z którym jest związana od 2000 roku. Jest autorką wielu projektów i programów realizowanych w galeriach stałych i na wystawach czasowych MNW. Przygotowywała i koordynowała programy edukacyjne dla dzieci,  młodzieży i dorosłych m.in. kurs historii sztuki Od piramid do abstrakcji, Mamy w Muzeum. Podejmuje liczne działania popularyzujące archeologię i historię sztuki min. wykłady, spotkania, warsztaty . Jest współautorką edukacyjnej książki dla dzieci Oko w oko z mumią

 

Urszula Król

 

Historyk sztuki, edukatorka, wykładowca, kustosz w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jest autorką wielu programów edukacyjnych  realizowanych w galeriach stałych i na wystawach czasowych MNW. Przygotowywała i koordynowała m.in. cykliczne warsztaty dla nauczycieli odbywające się w Muzeum.  Swoją pasję dydaktyczną realizuje również poprzez wykłady z zakresu historii sztuki.