Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Lekcje na wystawach czasowych

LEKCJE NA WYSTAWIE CZASOWEJ "CHAGALL" 

Zajęcia odbywają się w galeriach stałych i na wystawie prac Marca Chagalla

 

 

Biblia w obrazach / klasy IV-VIII SP oraz szkoły ponadpodstawowe
Poszukamy dzieł obrazujących sceny ze Starego i Nowego Testamentu. Przypomnimy najważniejsze tematy zaczerpnięte z Pisma Świętego oraz różnorodne sposoby przedstawiania ich w sztuce. Oglądając prace Marca Chagalla zastanowimy się nad jego indywidualnym sposobem traktowania motywów biblijnych.
 

 

Co mówią obrazy? / klasy IV-VIII SP
Jak odczytać ukryte w obrazach opowieści? Często potrzebna jest do tego specjalistyczna wiedza. Odkrywając tajemnice obrazów, poznamy tradycyjne gatunki malarskie, takie jak portret, pejzaż czy martwa natura, ale również niezwykły świat dzieł Marca Chagalla.

 

 

Muzealne przeboje / klasy IV-VIII SP oraz szkoły ponadpodstawowe
Zapraszamy do poznania wybranych galerii i najciekawszych zabytków Muzeum oraz dzieł prezentowanych na pokazie prac Marka Chagalla.

Lekcja dostępna też w języku angielskim.

 

 

W poszukiwaniu nowych środków wyrazu / szkoły ponadpodstawowe

W końcu XIX wieku rozpoczyna się w sztuce europejskiej czas eksperymentów formalnych. Artyści uwolnieni od przymusu imitowania rzeczywistości poszukują nowych inspiracji – kulturami Wschodu, sztuką ludową i sztuką naiwną. Perspektywa, faktura, kolor nabierają subiektywnego i często symbolicznego znaczenia.

 

 

 

 

LEKCJE NA WYSTAWIE CZASOWEJ "STAN RZECZY" 

Zajęcia odbywają w przestrzeni wystawy "Stan rzeczy".

 

 

Tajemnice zapomnianych przedmiotów / lekcja dla przedszkoli i klas I-III szkoły podstawowej
Do czego służyło naczynie na muszki? Co robił jeż na stole? Jakiego pazia przypinano, a jaki piesek zdejmował buty? W czasie lekcji dowiemy się wszystkiego, poznając te niecodzienne, dziwne i ciekawe przedmioty.

 

 

Dzień w przeszłości / lekcja dla klas IV-VIII szkoły podstawowej
Zapraszamy na pasjonującą, jednodniową wyprawę w czasie. Naszymi przewodnikami będą przedmioty, które zniknęły z naszego życia, a ich nazwy zostały już prawie zapomniane. Atenka, lustro z brązu i alabastron będą nam towarzyszyć podczas porannej toalety. Robdeszan, monokl i kabinet przydadzą się w czasie pracy w domu. Kiedy natomiast będziemy chcieli zjeść, odpocząć i pobawić się sięgniemy po: bulierę, konfituriera, zograskop czy projektora Bajka. Natomiast szkandela, kraszuarka i binda – pomogą w przygotowaniach do snu.

 

 

Rzeczy – wczoraj i dziś / lekcja dla klas szkoły ponadpodstawowej
Zapomniane, tajemnicze, osobliwe – przedmioty, których przeznaczenie nas dziwi, a nazwy brzmią obco. Jak wyjaśnić ich funkcję uczniom w XXI wieku? Zapraszamy na zajęcia, w czasie których spróbujemy odkryć co łączy, lizeskę z pidżamą, bużuarek z lampą elektryczną, tembrezklę z kubkiem z wygodnym uchem, czy zograskop z monitorem 3D.

 

 

Jak zamówić zajęcia?