|
Stowarzyszenie „Klub Przyjaciół Muzeum Narodowego w Warszawie” jest młodą organizacją działającą od lipca 2008 roku, która w swojej działalności nawiązuje do niemal pięćdziesięcioletniej tradycji. Funkcjonował wówczas „Klub Młodych Przyjaciół MNW”, którego członkowie spotykali się na rozmaitych wykładach i imprezach organizowanych przez muzeum. Starali się także swoją działalnością i postawą wnieść jak najwięcej w życie tej instytucji.
Obecnie Stowarzyszenie nawiązuje do tej półwiecznej tradycji. Jego działalność biegnie dwutorowo – organizuje dla swoich członków specjalistyczne spotkania poświęcone sztuce (w szczególności zbiorom muzealnym) oraz stara się wesprzeć muzealne działania o charakterze edukacyjnym. Współorganizowało, wraz z Ośrodkiem Oświatowym MNW, cieszący się ogromnym powodzeniem cykl „Od piramid do abstrakcji” oraz organizowało wykłady okolicznościowe związane ze świętami czy tematyką wakacyjną.
Stowarzyszenie oferuje członkostwo wszystkim, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o sztuce oraz wspomóc działalność dydaktyczną Muzeum Narodowego w Warszawie.
|