Wakacyjna Gra Muzealna / Raz, dwa, trzy, warszawiakiem jesteś Ty

Zaplanowaliście już wakacyjne wyjazdy? A może zostajecie na lato w Warszawie? Dla wszystkich rodzin, które między 18 czerwca a 9 września planują odwiedzić Muzeum Narodowe w Warszawie, przygotowaliśmy coś specjalnego. Już po raz ósmy MNW bierze udział w międzymuzealnej, rodzinnej grze „Raz dwa trzy, Warszawiakiem jesteś TY!”.
Tegoroczna edycja poświęcona jest cudzoziemcom w Warszawie, dlatego poszukamy w galeriach dzieł sztuki, twórców i przedmiotów, które przywędrowały do nas z daleka. Uczestnicy gry przyjrzą się uważniej między innymi Poliptykowi Grudziądzkiemu i obrazom Bernarda Belotta zwanego Canalettem. Dla wszystkich, którzy odwiedzą przynajmniej osiem stołecznych muzeów i rozwiążą karty zadań, przygotowano nagrody.
 
Wystarczy wejść na stronę http://www.razdwatrzywarszawiak.pl, ściągnąć karty zadań i odwiedzić Muzeum w poszukiwaniu odpowiedzi.
W tym roku poszukamy w galeriach dzieł sztuki, twórców i przedmiotów, które przywędrowały do nas z daleka. Wybierzecie się z nami w muzealną podróż?
 
Zabawa realizowana jest we współpracy z warszawskimi instytucjami kultury oraz muzeami z Legionowa, Sulejówka i Żyrardowa.
Na wszystkie rodziny, które poprawnie wykonają zadania w wymaganej liczbie instytucji czekają nagrody
 
 
Na wspólną zabawę zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego oraz współorganizatorzy: Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie, Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej, Dom Spotkań z Historią, Muzeum Gazownictwa w Warszawie, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Kordegarda. Galeria Narodowego Centrum Kultury, Muzeum Niepodległości w Warszawie, VIII Ogród Jordanowski, Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi w Warszawie, Dom Kultury Dorożkarnia, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy Muzeum Geologiczne PIG, Stacja Muzeum, Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential Polska, „Przystanek Historia” Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki, Dział Starej Książki Medycznej Głównej Biblioteki Lekarskiej, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Filia „Piaski” Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Warszawskiej Pragi, Oddział Muzeum Warszawy, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego.