Wielcy twórcy 2019/2020

„Wielcy twórcy”. Kursu historii sztuki w Muzeum Narodowym w Warszawie

Zapraszamy na kontynuację cyklu wykładów monograficznych na temat twórczości wybranych artystów. Poznamy m.in. Wita Stwosza, Sandra Botticellego, Petera Paula Rubensa, Jacques’a-Louisa Davida czy Salvadora Dalego. Nie zabraknie także Leonarda da Vinci, Petera Bruegla i Rembrandta van Rijn.
Spotkania poprowadzą pracownicy muzeów, nauczyciele i egzaminatorzy maturalni oraz historycy sztuki z dużym doświadczeniem dydaktycznym.

 

 

Zasady uczestnictwa

• wykłady odbywają się w piątki o 16.00 i są powtarzane o 18.00 w Kinie MUZ

• trwają około 75–90 min

• do udziału upoważnia imienny karnet (180 zł) lub jednorazowy bilet wykładowy (15 zł) – należy je okazać przed każdym wykładem

• przy zakupie karnetu należy wybrać godzinę wykładu (bez możliwości późniejszej zmiany)
• karnety oraz bilety są dostępne online lub w kasie MNW (wt.– niedz. 10.00–17.15, pt. 10.00–20.15)

 

 

„Wielcy twórcy” 2019/2020. Program kursu:

 

13 września

Apelles / Piotr Sypczuk

 

20 września
Wit Stwosz / Dorota Płuciennik

 

27 września

Hans Memling / Kamil Kopania

 

4 października

Sandro Botticelli / Katarzyna Kawka

 

WYKŁAD SPECJALNY TOWARZYSZĄCY WYSTAWIE SZTUKI KOREAŃSKIEJ
 

18 października
Pieter Bruegel / Przemysław Głowacki

 

25 października
El Greco / Halina Polak

 

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

8 listopada
Rembrandt van Rijn / Przemysław Głowacki

  

15 listopada
Peter Paul Rubens / Halina Polak

 

22 listopada
Leonardo da Vinci / Przemysław Głowacki

 

29 listopada
Giovanni Lorenzo Bernini / Dorota Płuciennik

 

6 grudnia
Antoine Watteau / Konrad Niemira

 

13 grudnia
François Boucher / Konrad Niemira

 

20 grudnia
Jacques-Louis David / Małgorzata Marszałł

 

BOŻE NARODZENIE I NOWY ROK

 

3 stycznia
Henryk Siemiradzki / Karolina Zalewska

 

10 stycznia
Gustve Courbet / Karolina Zalewska

 

17 stycznia
Jules Chéret / Michał Warda

 

24 stycznia
Edgar Degas / Joanna Falkowska-Kaczor

 

31 stycznia
Caspar David Friedrich / Barbara Gołębiowska

 

7 lutego
Witold Wojtkiewicz / Karolina Zalewska

 

FERIE ZIMOWE

 

28 lutego
Le Corbusier / Dorota Płuciennik

 

6 marca
Edward Hopper / dr Beata Nessel-Łukasik

 

13 marca
Joseph Beuys / dr Beata Nessel-Łukasik

 

20 marca
Salvador Dalí / Przemysław Głowacki

 

27 marca
Andy Warhol / Halina Polak

 

3 kwietnia
Józef Czapski / Kaja Rupocińska

 

WIELKANOC

 

17 kwietnia
Barbara Hepworth / Emilia Maryniak

 

24 kwietnia
Irving Penn / Przemysław Głowacki

 

WEEKEND MAJOWY

 

8 maja

Tadeusz Brzozowski / Joanna Falkowska-Kaczor

 

15 maja

Alina Szapocznikow / Emilia Maryniak

 

22 maja

Olafur Eliasson / Ada Biedka

 

 

Koordynacja: / Dział Edukacji