Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Dziecięce poranki on-line

Zabawy ze sztuką bez wychodzenia z domu

 

Dla tych, którzy lubią spotykać się z nami on-line, przygotowaliśmy propozycje warsztatów na platformie Zoom. Podczas zajęć porozmawiamy o sztuce, poznamy dzieła sztuki, które znajdują się w Muzeum, zaproponujemy zadania do samodzielnego wykonania w domowym zaciszu. Zapraszamy na wspólne spotkania w niedziele raz w miesiącu.

 

 

Termin: 23 stycznia, 20 lutego, 27 marca, / niedziele / 11.00

Czas trwania: ok. 50 minut

Miejsce: platforma Zoom.us

Dla kogo: dzieci w wieku 5–10 lat

Zasady udziału: bezpłatne wejściówki do pobrania on–line od wtorku poprzedzającego wydarzenie

 

 

Dodatkowe informacje:

  • link do warsztatów otrzymają Państwo na podany e-mail dzień przed zajęciami,
  • w warsztatach można wziąć udział korzystając z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu – komputera, tabletu lub telefonu,
  • do udziału w warsztatach zachęcamy również opiekunów,
  • liczba miejsc ograniczona.

 

 

Harmonogram spotkań:

 

23 stycznia

Pastelowe inspiracje / Magdalena Chludzińśka

Stanisław Wyspiański, Leon Wyczółkowski i Jan Rembowski to tylko niektórzy artyści, którzy specjalizowali się w technice pastelu. Jeżeli jesteście ciekawi, w jaki sposób stawiali kreski, a który kolor był ich ulubionym, to zapraszamy na spotkanie. Odpowiemy na pytania, w jaki sposób powstają pastele, ile odcieni mogą mieć pastelowe kredki, dlaczego mówi się, że ta technika ma „pudrowy” wdzięk? I czy pastel bardziej przypomina rysunek czy malarstwo?

wejściówki dostępne od 18 stycznia

 

20 lutego

Porozmawiajmy o Cranachu / Karolina Goska

W Muzeum Narodowym prezentowana jest wystawa „Cranach. Natura i sacrum”.  To świetna okazja, aby przyjrzeć się bliżej dziełom Lucasa Cranacha Starszego (1472–1553), wybitnego niemieckiego malarza. Poznać jego życie, twórczość, spróbować odszyfrować znaczenia przedstawionych osób i przedmiotów.

wejściówki dostępne od 15 lutego

 

27 marca

Nadworny malarz Stanisława Augusta Poniatowskiego / Karolina Goska

Poznamy nadwornego malarza króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Bernarda Bellotta zwanego Canalettem (1721–1780). Dowiemy się, czego król od niego oczekiwał i jakie zasady zachowania panowały na królewskim dworze. Poznamy również zwyczaje ludzi, którzy mieszkali w osiemnastowiecznej Warszawie i zostali uwiecznieni na obrazach Canaletta.

wejściówki dostępne od 22 marca

 

 

Koordynacja: / Dział Edukacji