Aktualności

Projekt aplikacji MNW zwyciężył w konkursie Pracowni Otwierania Kultury!

29-11-2017

Znamy już wyniki konkursu zorganizowanego przez Pracownię Otwierania Kultury i wiemy, które aplikacje mobilne i webowe zostaną wdrożone w 2018 roku w ramach projektu. W wyniku głosowania internatutów, jury oraz zarządu Centrum Cyfrowego w kategorii „aplikacja mobilna” zwyciężyło Muzeum Narodowe w Warszawie z projektem: Muselfie.
 

Pracownia Otwierania Kultury jest labem technologicznym działającym przy Centrum Cyfrowym gromadzącym przedstawicieli instytucji kultury, badaczy społecznych, projektantów doświadczeń, programistów i ekspertów, którzy wspólnie projektują innowacje oparte na zdigitalizowanych zasobach kultury.

W roku 2017 podczas kilkumiesięcznych warsztatów, w Pracowni powstały cztery koncepcje narzędzi cyfrowych bazujących na zdigitalizowanych zasobach dziedzictwa.

Aplikacja mobilna Muselfie, którą zaprojektowali pracownicy Muzeum Narodowego w Warszawie, adresowana jest do młodzieży i młodych dorosłych.
Narzędzie zachęca do tworzenia remiksów zasobów Muzeum, by zmienić je w memy i kolaże, którymi można podzielić się ze znajomymi.
 
Dziękujemy za wszystkie głosy i gratulujemy autorom pozostałych nagrodzonych projektów!

 

Więcej informacji