Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Muzeum na wynos

07-09-2016

Muzeum na wynos to projekt umożliwiający wyjście z działaniami edukacyjnymi poza siedzibę Muzeum. Pozwala poszerzyć krąg odbiorców sztuki o grupy dzieci i młodzieży, mające znacznie utrudniony dostęp do lekcji i warsztatów prowadzonych w muzealnych galeriach. Warsztaty odbywają się w wyznaczonej przez zamawiającego placówce, mają charakter interaktywny i są bezpłatne.
 

Zajęcia prowadzone są w poniedziałki i środy od września do grudnia 2016 roku. Istnieje możliwość umówienia warsztatów tłumaczonych na Polski Język Migowy (PJM).

Rezerwację warsztatów przyjmujemy w Dziale Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie 1 września 2016 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–15.00 pod nr tel +48 22 621 10 31 wew. 246 lub 22 629 50 60.

 


TEMATY WARSZTATÓW

Muzeum. Zrób to sam!
Długa jest droga od pustych ścian do muzeum pełnego dzieł sztuki, chętnie odwiedzanego przez licznych gości. Jej przebycie – stworzenie miniaturowego muzeum – to zadanie dla uczestników spotkania.

W pracowni malarza
Warsztat malarza to przestrzeń wypełniona ciekawymi przedmiotami – sztalugami, paletami, blejtramami. Unosi się tu zapach farb, kleju, olejów i pigmentów. Uczestnicy warsztatu przeniosą się na chwilę do pracowni artysty i spróbują swoich sił – zrobią farby i stworzą dzieło sztuki.

Warsztat rzeźbiarza
Z drewna, kamienia, metalu, gliny… rzeźbę można zrobić niemal ze wszystkiego. Od użytego materiału zależy wybór narzędzi i techniki. Warsztaty są doskonałą okazją do poznania tajników pracy rzeźbiarza i stworzenia własnego trójwymiarowego dzieła sztuki.

Zabawa w detektywa
Namalowane na portretach postacie owiane są tajemnicą. Kim były? Co lubiły? Skąd pochodziły? Otaczające je przedmioty to wskazówki, które pomogą nam rozszyfrować tożsamość bohaterów.

Tajemnice archeologii
Wykopaliska w czterech ścianach? To naprawdę możliwe! Spotkanie jest poświęcone archeologii i pracy archeologów, ich metodom i celom, jakie sobie stawiają. Nie tylko miłośnik starożytności znajdzie tu coś dla siebie.

 

-----

 

Koordynacja projektu:

Partnerzy: Warszawski Program Edukacji Kulturalnej, Instytut Głuchoniemych

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego       

     

        logo MKiDN                                      

 

logo programu Kultura Dostępna